sesli sohbet

Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası Alınması

Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası Alınması

Özel güvenlik eğitim sertifikası almak, güvenlik uzmanı olmanın önemli bir adımıdır. Özel güvenlik uzmanları mülkleri ve parayı korur ve bireyleri suç faaliyetlerinden ve güvensiz davranışlardan korur. Ayrıca, konut sakinlerinin ve ziyaretçilerin bir mülke ilişkin haklarını bilmeleri ve istihdamlarının kural ve düzenlemelerine uyabilmeleri gerekir.

 

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun, tüm güvenlik görevlilerinin asgari sayıda eğitim kursunu tamamlamasını zorunlu kılar. Kursların sertifikalı eğitmenler tarafından yürütülmesini ve onaylanmış okullarda okutulmasını gerektirir. Dersler ayrıca yazılı sınavın tamamlanmasını da içermelidir. Sınav, bir şirketin sertifikalı eğitim görevlisi tarafından tasarlanmalı ve ders planının performans hedeflerinden sorular içermelidir.

 

Güvenlik görevlilerinin ve memurlarının yeni teknolojiler ve gözetim prosedürleri konusunda güncel olmaları gerekir. Etkili bir eğitim programına sahip olmak şirketinizin başarılı olmasına yardımcı olacaktır.

 

Özel güvenlik eğitimi, Valilik ve İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanmalıdır. Program ayrıca sürekli eğitim ve tazeleme kurslarını da içermelidir. Müfredat, güvenlik görevlilerinin yasal yetki ve görevlerini ve ayrıca suç sorunlarını ele almak için standart yöntemleri içermelidir.

 

5188 sayılı Güvenlik Görevlisi Yasası, tüm güvenlik görevlilerinin en az dört saatlik ön atama eğitimini tamamlamasını gerektirmektedir. Kurs, güvenlik görevlisinin tanıtımını, yasal yetkileri ve erişim kontrolünün işleyişini kapsar. Ayrıca uygun mahkeme tanıklığı konusunda eğitimi de içerir.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku