sesli sohbet

Özgür Özel’den ilginç iddia! Bülent Turan gelip “Süleyman Soylu’yu istifa ettirecek bir dosya bekledim” dedi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Hususi, İçişleri Bakanı Süleyman Asil ile ilgili açıklamış olduğu “Ebabil Harekatı” dosyası yeterince ilgi görmeyince yeni bir iddia ortaya attı. “AK Partili Bülent Turan Meclis’te yanıma geldi ‘Bakanı istifa ettirecek dosya bekledim’ dedi” iddasında bulunan Özgür Hususi, “Bu tavır, AKP’de her insanın aslen Asil’yu bildiğini fakat sustuğunu gösteriyor” diye konuştu.

Abone ol

CHP Grup Başkanvekili Özgür Hususi, önceki gün Meclis’te düzenlemiş olduğu basın toplantısında, İçişleri Bakanı Süleyman Asil’nun danışmanı Güvenli Şen vasıtasıyla 8 bin kişilik bir trol ordusunu denetim ettiğini iddia etti. Hususi, bu trol ordusu vasıtasıyla siyasilere saygınlık suikastı yapıldığını, gündemler oluşturulduğunu ileri sürdü. Sadece Özgür Hususi’in bir gün ilkin “Bana bir şey olursa açıklasınlar diye dosyayı 3 arkadaşıma daha verdim” iddiası sonrası yapmış olduğu izahat şaşkınlık yarattı.

‘Tırt’ mı diyelim, ‘dağ fare doğurdu’ mu

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan vakadan sonrasında toplumsal medyada, “Halk içinde ‘tırt’ mı derler, ‘Dağ fare doğurdu’ mu derler? ‘Yok can güvenliğim yok, yok dosyayı 3 kişiye emanet ettim’ dedi fakat basın toplantısı bitmeden İçişleri Bakanlığı yalan olduğunu beyan etti. Neymiş; toplumsal medyada oldukça ‘RT’ olsun diye organize oluyorlarmış. Hey Tanrı’ım” paylaşımını yapmıştı.

Basın toplantısı sonrası Turan geldi…

Özgür Öze, AK Parti’li Turan’ın bu paylaşımını hatırlatarak, “İkimiz arasındaki konuşmaları anlatmam fakat biz konuştuktan sonrasında derhal bu paylaşımı yapmış olduğu için açıklıyorum, Bülent Turan Meclis’te bana gelip, ‘Mühim bir dosya fakat ‘Dosyayı üç arkadaşıma verdim’ diyince, bakanı istifa ettirecek bir dosya bekledim’ dedi. Ben de dedim ki ‘Bu Türkiye dışındaki birçok ülkede bakanı istifa ettirir, hatta hükümeti düşürür’. Demek ki bakanda iyi mi bir kabahat potansiyeli görüyorlarsa bunu bile azca görüyorlar” ifadelerini kullandı.

AK Parti daha büyük bir şey bekliyormuş

Hususi, “Fakat Bülent Turan daha büyük bir şey beklediğini söylüyor. O beklenti bana nazaran değil, Süleyman Bey’e nazaran büyük bir beklenti. Bu tavır, AKP’de her insanın aslen Asil’yu bildiğini fakat sustuğunu gösteriyor” diye konuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku