sesli sohbet

Pençe-Kilit’te bugüne kadar 506 terörist etkisiz hale getirildi

17 Nisan 2022’de başlatılan Pençe-Kilit Harekatı, kararlılıkla devam ediyor. Harekatın başlangıcından bu yana 506 terörist etkisiz hale getirildi. Teröristler tarafınca kullanılan oldukca sayıda mağara, sığınak ve barınak da imha edildi.

Abone ol

Yurt genelinde terörle savaşım kapsamında meydana getirilen operasyonlar, başarı göstermiş bir halde sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) vatandaşların refah ve güvenliğini sağlamak, sınırdan teröristlerin geçişini engellemek amacıyla 17 Nisan 2022’de başlatmış olduğu Pençe-Kilit Harekatı devam ediyor.

Bugüne kadar 506 terörist etkisiz hale getirildi

Harekat kapsamında bugüne kadar 506 terörist etkisiz hale getirildi.

Teröristler tarafınca kullanıldığı tespit edilen 575 mağara, sığınak ve barınağın imha edilmiş olduğu operasyonda, 2002 mayın/el yapımı patlayıcı, 1182 tabanca ve 538 bin 413 cephane ele geçirildi.

Basın mensupları sınırın sıfır noktasında

Ulusal Müdafa Bakanlığı (MSB), Mehmetçiğin sıkıntılı hava ve arazi şartlarında gerçekleştirdiği harekatı yerinde göstermek amacıyla basın turu düzenledi.

Sabah saatlerinde Ankara’dan Hakkari’ye giden basın mensupları, sonrasında harekatın gerçekleştirildiği bölgeye en hakim noktaya ulaştı.

Basın mensupları, sınırın sıfır noktasında ortalama 2050 rakımlı tepeden terör unsurlarının bulunmuş olduğu noktaların yerli ve ulusal tabanca sistemleriyle vurulmuş olduğu anları yerinde gözlemledi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku