sesli sohbet

PKK elebaşı Mustafa Karasu, İmamoğlu’na destek verdi

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Mustafa Karasu, İçişleri Bakanı Süleyman Asil’ya ‘Ahmak’ sözleri ile hakaret eden Ekrem İmamoğlu’na sahiplendi. Karasu, “Demişse ne olmuş şu demek oluyor ki? İmamoğlu’na meydana getirilen HDP’ye yapılmış gibidir.” dedi

Abone ol

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Mustafa Karasu, terör örgütüne yakın medya organında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sahiplendi. 

“İmamoğlu’na meydana getirilen Hdp’ye yapılmıştır”

Örgütün sözde gösterim organına konuşan Karasu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılanması ve ceza alması ile ilgili, “İmamoğlu’na iyi mi uydurmayla bilmiyorum ahmak demiş ya ahmak diyebilir. Ne olacak şu demek oluyor ki? Doğrusu o da esasen şeye söylemiş. Süleyman Asil’ya söylemiş. Onun için ceza veriyor ya. İmamoğlu’na niye yapılıyorsa HDP’ye meydana getirilen odur.” dedi.

“Hdp yasal kurulmuş bir parti değildir”

“HDP bir binada şey değil yasal kurulmuş bir parti de değil. Doğrusu HDP kalkışmaların ortaya çıkardığı bir parti.” diyen Karasu AK Parti ve MHP İttifakı’nı yıkmaları icap ettiğini söylemiş oldu.

“Ak Parti ve Mhp’yi yıkamazsak bizi yok edecekler”

Karasu, “Saldırılar daha da gelişebilir şu demek oluyor ki. Bu yönüyle biz halka davet yapıyoruz. Halkımız tüm kurumlarına haiz çıkmalı, demokrasi mücadelesine katılmalı. AKP, MHP faşizmini yıkmak için saldırılar ne olursa olsun bu savaşım ısrar etmeli. Yoksa yok edecekler bizi.” diye konuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku