sesli sohbet

Prof. Dr. Naci Görür deprem riski yüksek illeri tek tek saydı endişe ettiğimiz bir saha

Jeolog ve Bilimler Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, deprem riski taşıyan illeri açıkladı.

abone

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde binlerce can kaybına neden olan deprem tüm Türkiye’yi salladı.

Kahramanmaraş’ta 3 gün önce meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremle ilgili uyarıda bulunduğu ortaya çıktı. Dr. Naci Görür gündem oldu.

tv100’de Pınar Işık Ardor’un hazırladığı deprem özel yayınına konuk olan Prof. Dr. Naci Görür fay hatlarıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

Görür, “Maraş civarındaki bu deprem ve fayların stresini göz önünde bulundurarak Adana havzası ve İskenderun bölgesinin dikkatli yönetilmesini öneriyorum. Bunun dışında Marmara Denizi’nin güneyi, Çanakkale, Bursa”, Çanakkale olması gerektiği konusunda uyarıyoruz. dikkatli olmak. Aynı şekilde İzmir yarımadası ve çevresi… Akdeniz. Kıyılarımızdaki Antalya ve Muğla kıyı bölgelerine dikkat edilmelidir. Kuzey Anadolu Fayı üzerinde Erzincan, Bingöl ve Karlıova arasında büyük bir sismik bölge bekliyoruz. Bizi ilgilendiren bir alan. Jeolojik verilere göre Hakkari’de sorunlar olabilir. Bahsettiğimiz büyük depremler 6 ve üzeri olarak değerlendirilebilir” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku