sesli sohbet

PSN kesintisi sona erdi: PlayStation Network büyük kesintiden kurtuldu


Yenile

İşe devam

Az önce PlayStation Store’u kontrol ettik ve ondan bir oyun indirebildik, bu yüzden (PlayStation’ın sunucu durumu güncellemesine göre) tekrar çalışıyor gibi görünüyor. Ayrıca, en azından bizim için, çevrimiçi çok oyunculu oyunların yeniden çalışmaya başladığını gördük.

Şu anda, PlayStation Now hala etkilenen tek hizmet gibi görünüyor.

PlayStation Now hala çalışmıyor ancak diğer hizmetler geri döndü

Sony’nin durum denetleyicisine göre, hizmetlerinin çoğu şimdi yeniden çevrimiçi ve yalnızca PlayStation Now hala etkilenmiş olarak görünüyor.

Raporda, “PlayStation Now oyunlarını yayınlamakta zorluk çekebilirsiniz” ve Sony’nin “sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalıştığı” yazıyor. Bu en son 13:41 GMT’de güncellendi. Yani bu noktada yaklaşık 3 saat etkilendi, önemli bir kesinti.

Bu arada, Twitter’da oyuncular hala oyunlarını oynayamadıklarını bildiriyorlar.

(İmaj kredisi: Sony Interactive Entertainment)

Bu arada Sony yetkilisi PlayStation Twitter hesabına sorun hala doğrudan bir tweet’te hatayı kabul etmiyor, sadece şikayet eden insanlara cevaplarda.

Twitter’daki sorunları kabul etmemek

AskPlayStation Twitter hesabı artık oyunculardan gelen sorulara yanıt veriyor, ancak sorunları kabul etmek yerine hesap, PS Plus sorunları olanlara satın aldıkları hesapla aynı hesabı kullanıp kullanmadıklarını soruyor (ve onları lisansları geri yükleme kılavuzlarına yönlendiriyor) ve çevrimiçi oyunlara erişemeyenlere belirli hata kodlarını görüp görmediklerini sormak.

PlayStation Network Sunucu Durumunun PSN ve çevrimiçi oyunla ilgili sorunları kabul ettiği düşünülürse, bu garip.

Daha fazla gör

Daha fazla gör

Kesintiden etkilenen bazı PlayStation oyunları

Mevcut PSN kesintisinden etkilendiğini bildiğimiz PlayStation oyunlarından bazıları şunlardır:

 • gün ışığında ölü
 • 22
 • kader 2
 • Görev Çağrısı: Öncü
 • Elden Yüzük
 • Final Fantasy 14 Çevrimiçi
 • serpinti 76
 • Cehennem Bırak Gevşek
 • GTA Çevrimiçi
 • aşırı izleme
 • Kızıl Ölü Çevrimiçi

aşırı izleme

(İmaj kredisi: Blizzard)

Takım 17 sorunları kabul ediyor

Takım 17, PlayStation Network kesintisini kabul etti. Ubisoft ve Bethesda gibi yayıncı da oyuncuları PSN Server Status sitesine yönlendirdi.

Daha fazla gör

PS Plus’ınızı hemen uzatmayın

Daha önce PlayStation Plus satın aldıysanız ve hala zamanınız olduğunu bildiğiniz halde süresinin dolduğunu (veya süresinin dolmak üzere olduğunu) söylüyorsanız, şimdi uzatma. Bazı PS Plus aboneleri bununla ilgili sorunları bildiriyor ve Sony, PSN sorunlarını düzelttiğinde büyük olasılıkla PS Plus’ınız eski durumuna getirilecek.

PlayStation Plus logosunun önünde DualSense PS5 denetleyicisi

Kredi: Miguel Lagoa/Shutterstock

PlayStation Japonya kesintiyi gideriyor

Resmi PlayStation Japan Twitter hesabı, kesintiyi kabul etti ve PSN’nin (PlayStation Store dahil) “şu anda kullanılamayabilir”, ancak “bir araştırma ve restorasyon çalışması yürütüyor” olduğunu söyledi.

Daha fazla gör

Bethesda kesintiyi kabul etti

Bethesda, PlayStation Network kesintisini de kabul etti. Fallout 76’nın neden çalışmadığını soran bir Twitter kullanıcısına yanıt olarak Bethesda desteği, “PlayStation Network şu anda bir hizmet kesintisi yaşıyor” dedi.

Daha fazla gör

Sorun yaygın

Hala çok sayıda PS4 ve PS5 oyuncusunun Twitter’da sorun bildirdiğini görüyoruz, PSN sunucu durumu ise “bazı hizmetlerde sorun yaşanıyor” diyor. İngiltere, ABD, Avrupa, Avustralya ve Japonya’daki oyuncuların etkilendiğini görüyoruz.

Daha fazla gör

AskPlayStationUK, Twitter şikayetlerine yanıt veriyor

AskPlayStationUK, Twitter’da sorun yaşayan birkaç oyuncuya yanıt verdi ve “Bazı oyuncuların PlayStation Plus işleviyle ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız, bunu hemen araştırıyoruz” dedi.

Daha fazla gör

PS Plus tek oyunculu oyunlara hala erişilebilir

Daha önce yüklediğimiz ve bu oyunlarda sorun bulamadığımız tek oyunculu PS Plus ücretsiz oyunlarına ve modlarına erişmeyi denedik. Ancak, PS Plus’ın çevrimiçi oynamasını gerektiren PS Plus oyunları şu anda hala çalışmıyor.

PlayStation Store indirmeleri çalışmıyor

GTA Online’ı PlayStation Store’dan indirmeyi denedik ve bir hata aldık. Hala PS Plus gerektirmeyen, ancak gerektirmeyen oyunları oynayabiliyoruz.

GTA 5

(İmaj kredisi: Rockstar Games)

Ubisoft kesintiyi kabul etti

Ubisoft, PlayStation Network ile ilgili sorunları kabul etti ve “şu anda soruşturma altında” olduğunu söyledi.

Daha fazla gör

Twitter anketimize oy verin

PlayStation Network sizin için kapandı mı? Twitter anketimizde bize bildirin.

Rastlantısal bir sorun mu?

Son PS5 güncellemesini yüklemeden çevrimiçi çok oyunculu oynamayı denediğimiz ve hala çevrimiçi oyunla ilgili sorunlar yaşadığımız için PlayStation Network’ün kapalı olması, son güncellemeyle doğrudan ilgili olmayan tesadüfi bir sorundan kaynaklanmış olabilir.

PlayStation Network Service Status, sorunları yansıtır

bu PlayStation Ağ Hizmeti Durumu artık oyun ve sosyal, PlayStation Now ve PlayStation Store ile ilgili sorunları gösteriyor.

Siteye göre şu anda PS Vita, PS3, PS4, PS5 ve daha fazlasında oyun akışıyla ilgili sorunlar var ve bu da “oyunları, uygulamaları veya ağ özelliklerini başlatmada zorlukla” sonuçlanabiliyor. PlayStation Now, PS Vita, PS3, PS4, PS5 ve daha fazlasından da etkilenir, bu da “PlayStation Now oyunlarını yayınlamakta zorlanabileceğiniz” anlamına gelir.

Satın almalar, indirmeler, göz atma, arama ve kuponları kullanma ile ilgili en çok sorun PlayStation Store gibi görünüyor. Web sitesi, “PlayStation Store’dan ürün almakta zorluk çekebilirsiniz” diyor.

Sony, bu sorunların her biri için “sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalıştığını” söyledi.

PSN kapalı

(Resim kredisi: Sony)

içeri girmiyoruz

PS5’te birkaç çok oyunculu oyuna giriş yapmayı denedik ve Dead By Daylight, Destiny 2 ve 22 çevrimiçi oyun çalışmıyor. Ancak Apex Legends ve Fortnite (PS Plus gerektirmeyen) çalışıyor. Görünüşe göre sorun yalnızca PS Plus gerektiren oyunları etkiliyor.

gün ışığında ölü

(İmaj kredisi: Davranış Etkileşimli)

PS Plus hatası

En son PlayStation yazılım güncellemesindeki bir aksaklık, oyuncuların kaydolmasını isteyen aksaklıkla ilgili sorunların nedeni olabilir. PS Artı Zaten bir abonelikleri olsa bile çevrimiçi çok oyunculu oyunlar oynamak için.

Daha fazla gör

PSN’nin kapalı olduğuna dair daha fazla rapor

Hizmet Kapalı mı ayrıca şu anda çok sayıda PlayStation Network kesintisi bildiriyor. Yazma sırasında, bildirilen sorunların %64’ü oturum açma sorunlarıyla ilgiliyken, %28’i çevrimiçi oyunla ilgili sorunları bildirdi.

PSN çok oyunculu sunucuları şu anda kapalı

Birden fazla kullanıcı, PSN olarak bilinen PlayStation Network’ün şu anda kapalı olduğunu bildirdi. Ancak, oturum açarken veya dijital içeriğe erişirken herhangi bir sorunla karşılaşmadığımız için, Sony hizmetlerinin çevrimiçi çok oyunculu bölümünü etkiliyor gibi görünüyor.

PSN arama artışında düşüşte

(İmaj kredisi: Downdetektör)

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku