sesli sohbet

Putin: Türkiye'ye büyük bir merkez kurabiliriz!

Rusya Enerji Haftası Forumu‘nda açıklamalarda bulunan Rus önder Vladimir Putin, Türkiye’ye büyük bir naturel gaz tesisi kurabileceklerini deklare etti.

Putin’in yapmış olduğu konuşmasının ana gündeminde Avrupa’ya giden naturel gaz boru hatlarına meydana getirilen sabotajlar vardı.

FİYAT KONUSUNDA UYARDI

Putin, internasyonal terör eylemi olarak nitelendirdiği boru sabotajlarının arkasından, “Bu oldukça tehlikeli bir vaka. Rakipler, Avrupalıları enerji kaynaklarını şişirilmiş fiyatlarla satın almaya zorluyor” dedi.

“AVRUPALI ORTAKLARIN İLGİ GÖSTERMESİ GEREKİYOR”

Türkiye’nin naturel gaz sevkiyatı açısından konumuna değinen Putin, “Türkiye’de Avrupa için büyük bir gaz merkezi kurabiliriz. Bunun için Avrupalı ortakların ilgi göstermesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

“RUSYA İLE AVRUPA’NIN BAĞLARINI KOPARMAK İSTİYORLAR”

Rus önder ek olarak, “Rusya’nın enerji tesislerinde sabotaj yapıldığına dair tüm gerçekler kanıtlandı. Bunun arkasında Avrupa’nın Rusya Federasyonu ile bağlarını koparmak isteyenler var” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku