sesli sohbet

Rus basınından flaş iddia: “KKTC’ye direkt uçuşlar başlayacak ve Lefkoşa’ya konsolosluk açılacak"

Rusya ile Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içinde yeni diplomatik ilişkiler kuruluyor. Rus medyasında çıkan haberlere bakılırsa Rusya, KKTC ile yeni bir devrin eşiğinde.

“KUZEY LEFKOŞA’DA RUS KONSOLOSLUĞU AÇILACAK”

Rus medyasına konuşan üst düzey kaynaklara bakılırsa Rusya, KKTC ile direkt uçuşlara yakında başlayacak. KKTC’nin Rusya tarafınca da resmen tanınmasının bir adımı olarak görülen bu girişimin peşinden konsolosluk ile ilgili de açıklamalar geldi. İzvestiya gazetesine konuşan adı açıklanmayan kaynaklara bakılırsa Rus hükümeti, KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da “Şimal Lefkoşa” adıyla bir konsolosluk açmak için girişimlere başladı.

’10 BİNDEN FAZLA RUS YAŞIYOR’

Üst düzey isim, yapmış olduğu açıklamada, “Şimal Lefkoşa’da bir konsolosluk açmak için bir girişim üstünde çalışıyoruz. Orada 10 binden fazla Rus vatandaşı yaşıyor ve konsolosluk hizmetleri şu anda onlar için mevcut değil. Bu şekilde bir olasılıkta kurumun adı “Şimal Lefkoşa Rus Konsolosluğu” olarak adlandırılacak. Bu mevzuyu yıl sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku