sesli sohbet

Rus güçleri, Ukrayna'nın Zaporijya kentini vurdu, onlarca ölü ve yaralı olduğu bildirildi!

Rus güçlerinin Ukrayna’nın güneydoğusundaki Zaporijya şehrinde düzenlemiş olduğu saldırıda 12 kişinin öldüğü, 49 kişinin hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

“20 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ”

Ukrayna ordusundan meydana getirilen yazılı açıklamada, Rus güçlerinin Zaporijya şehrine hücum düzenlemiş olduğu, oldukca sayıda ölü ve yaralı olduğu açıklandı. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, toplumsal medya hesaplarında yapmış olduğu açıklamada, saldırıda şu ana kadar 20 kişinin yaşamını yitirdiğini, 6’sı çocuk 49 kişinin hastaneye kaldırıldığını beyan etti. Zelenskiy, bu saldırının emrini veren ve bu emri yerine getiren her insanın yasalar ve insanların önünde hesap vereceğini altını çizdi.

APARTMAN TAMAMEN YIKILDI

Öte taraftan hücum sebebiyle bir apartman tamamen yıkıldı, çevredeki apartmanların bazılarında ağır hasar oluştu, oldukca sayıda vasıta da kullanılamaz hale geldi. Ukrayna polisi saldırının olduğu bölgeyi kordon altına alırken, itfaiye ekipleri çalışmalarına devam ediyor. Rus güçleri, 6 Ekim’de de Zaporijya kent merkezinde bir binaya roket saldırısı düzenlemiş ve 17 kişinin öldüğü açıklanmıştı. 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku