sesli sohbet

Rus siyasetçiden skandal ifadeler: Türkiye zor durumda İstanbul’u işgal edelim

Ermeni asıllı Rus siyasetçi Semyon Bağdasarov küstah açıklamalarda bulunarak Türkiye’nin deprem nedeniyle zor durumda olduğunu ve İstanbul’un işgal edilmesi gerektiğini söyledi.

abone

Türkiye’ye yönelik bitmek bilmeyen açıklamalarıyla gündeme gelen Ermeni asıllı Rus siyasetçi Semyon Bağdasarov, yine skandal sözler söyledi. Daha önce Ermenileri 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı özellikle İmamoğlu, Akşener ve Kılıçdaroğlu’nu desteklemeye çağıran Bağdasarov, şimdi de Türkiye’yi işgal çağrısında bulundu.

“Bize ait olanı geri alın”

6 Şubat depremleri nedeniyle Türkiye’nin zor durumda olduğunu düşünen Semyon Bağdasarov, Rus yönetici ve askerlerini aradı. Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu bir fırsat olarak gösteren Rus milletvekili küstahça konuşarak, İstanbul’un “tarihsel olarak Rusya’ya ait olduğunu” ve yeniden canlandırılması gerektiğini söyledi.

Rus propagandacı Vladimir Solovyov’un programı hakkında açıklamalarda bulunan Bağdasarov, “Türkiye şu anda zor durumda, onu kullanalım. Onu Orta Asya’dan kovalım, Ukrayna’daki nüfusunu baltalayalım. Onu Güney Kafkasya’dan atalım. Türkiye’deki bazı güçleri kaldıralım ve tarihsel olarak “bizim” olanı geri alalım. Konstantinopolis (İstanbul)! Ayasofya’ya bir haç dikelim!” dedi.

Kırım’ın işgalinin yıl dönümünde konuştu

Semyon Bağdasarov’un bu açıklamaları yaptığı tarih dikkatlerden kaçmadı. Bağdasarov’un 18 Mart 2014’te Kırım’ın işgalinin yıldönümünde söylediği sözler Rus makamlarına bir mesaj olarak algılandı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku