sesli sohbet

Rusya Ukrayna’yı işgal etti ve Zelensky kongreye hitap etti


ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky’nin milletvekillerine yönelik sözlerinin “oldukça dikkate değer” olduğunu ve yardım için minnettar olduklarını “minnettar” olduğunu söyledi.

Batı’ya bir yaptırım uygulaması için tekrarlanan çağrılarını kabul etti. uçuşa yasak bölge Ukrayna üzerinden ama ayrıntı vermedi.

Yaptığımız her şey ve Başkan Biden’ın yaptıkları için ABD’ye minnettar olduğu için minnettarız” dedi. “Uçuşa yasak bölge çağrısı, ancak bunu yapamıyorsanız, o zaman başka fırsatlar ve demokrasimize karşı kendi meydan okumalarımızla özdeşleşme. Bunun oldukça dikkate değer olduğunu düşündüm, ancak film çocuklar ve çocuklar için eziciydi. Rusların vahşeti, gözlerimizin önünde onların savaş suçları” diye ekledi, Ukrayna’daki saldırılarla ilgili bir videoya atıfta bulundu.

Temsilciler Meclisi’nin önümüzdeki birkaç gün içinde yasa üzerinde çalıştığını söyledi, ancak ayrıntılı bilgi vermedi ve daha fazla soruyu yanıtlamadı.

Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell, Zelensky’nin Kongre’deki konuşmasını “inanılmaz derecede etkili bir konuşma” olarak nitelendirdi ve “Başkan Biden’a mesajının, oyununu hızlandırması gerektiği yönünde” olduğunu söyledi. Bu, konuşmadan sonra GOP senatörlerinin tepkisini büyük ölçüde yansıttı ve Biden’in etkili ve ileriye dönük olarak ele alınmasını savunan Demokratlardan farklıydı.

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi’nin üst düzey üyelerinden GOP Temsilcisi Mike McCaul, Zelensky’nin konuşması sırasında oynatılan video hakkında çok duygulandı: “Ukrayna’ya yardım etmeliyiz, onlara bu savaşta savaşmak için ihtiyaç duydukları her şeyi vermeliyiz. Gördüğümüz video Nazi Almanyasını çok andırıyordu. … Ve tarih bizi yargılayacak. Ne yaptın? Bombardıman başladığında ne yaptın? Doğum hastaneleri bombalandığında ve hamile kadınlar dışarı çıkarıldığında – kan, çocuklar, ne yaptınız?”

McCaul, “Şimdi harekete geçmezsek ve güçlü davranmazsak tarih bizi yargılayacak” dedi. “Bu partizan söylemin zamanı değil; Babamın savaşından bu yana gördüğümüz en kötü güçlerden birine karşı ulusu Ukrayna’nın arkasında birleştirmenin zamanı geldi – ve bu İkinci Dünya Savaşı, Adolf Hitler.”

GOP liderliğinin bir üyesi olan Senatör Roy Blunt, CNN’ye uçuşa yasak bir bölge kurmaktan endişe duyduğunu söyledi.

“Yani, ne zaman Amerikan pilotlarını ve Amerikan uçaklarını gökyüzüne, Rus pilotları ve uçakları gökyüzüne koysanız, gerçekten hazırlıklı olmadığımızı düşündüğüm bir seviyede çarpışma şansımızı elde ediyorsunuz. için,” dedi Blunt.

Demokrat Senatör Mark Kelly de uçuşa yasak bölge uygulanması konusundaki endişelerini dile getirdi ve uçakları Ukrayna’ya transfer etme fikrine şüpheyle yaklaştı ve bunun kaynakların etkin bir şekilde kullanılmayacağını öne sürdü. Daha fazla yaptırıma açık ve karadan havaya füzeler gibi daha fazla savunma sistemi sağlıyor. Yeniden seçilmek üzere olan Kelly, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bir “savaş suçlusu” olduğunu da söyledi ve ABD Başkanı Joe Biden’ın kendisine “kesinlikle” böyle demesi gerektiğini söyledi. “Ona ne denir” dedi.

Senato İstihbarat Komitesi başkanı Demokrat Senatör Mark Warner, “çok daha etkili araçların” tanksavarlar, uçaksavar füzeleri ve Stinger füzeleri olduğunu söyledi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku