sesli sohbet

Rusya'dan AB'nin yaptırım paketine tepki

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, yapmış olduğu yazılı açıklamada, AB’nin Rusya’ya karşı 9. yaptırım paketini kabul etmesine tepki gösterdi. Paketin gayrimeşru tek taraflı kısıtlayıcı önlemlerden oluştuğunu belirten Zaharova“AB liderleri kısıtlamaların döngüsünden çıkamıyor ve Rusya karşıtı tüm yaptırımlar ile Rusya üstündeki baskı politikalarının boşuna bulunduğunu kabul edemiyor. Mevcut paket, öncekilerle aynı etkiye haiz olacak, AB’nin kendi içinde toplumsal ve ekonomik sorunların şiddetlenmesine niçin olacak” ifadelerini kullandı.

“AVRUPA SANAYİSİ TEHDİT ALTINDA”

Brüksel’in “düşüncesiz adımları” sebebiyle, AB vatandaşlarının halihazırda enerji kesintileri ve benzeri görülmemiş “yaptırım enflasyonu” ile karşı karşıya kaldığını belirten ZaharovaAvrupa sanayisinin tehdit altında bulunduğunu açıkladı.

“ACI VERİCİ SONUÇLAR”

Rusya karşıtı politikanın, AB için acı verici sonuçlarının ABD’nin de yardımıyla büyüyeceğini bildiren ZaharovaAB’nin Rusya karşıtı “yaptırım takıntısının”, kaynak mücadelesinde Batılı ülkelerle rekabet edemeyen AfrikaAsya ve Latin ABD’daki gelişmekte olan devletlere mühim zararlar verdiğine dikkati çekti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku