sesli sohbet

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan depremzedelere 100 milyon liralık nakdi yardım

Afet bölgesine başından beri yoğun destek veren İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı; AFAD, Kızılay ve AHBAP aracılığıyla depremzedelere 100 milyon TL nakdi yardımda bulunuyor.

abone

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilde etkili olan deprem felaketinin ardından yardım seferberliği ilan eden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, depremzedelere desteğini sürdürüyor. Yardımların bölgeye sorunsuz ve etkin bir şekilde ulaştırılması için diğer kurumlarla koordineli çalışan Sabiha Gökçen Havalimanı; AFAD, Kızılay ve AHBAP aracılığıyla depremzedelere 100 milyon TL (5 milyon euro) bağışta bulundu.

Depremin ilk gününden bu yana İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan uçaklar depremzedelere yoğun destek sağlıyor. Sabiha Gökçen’den kalkan 803 uçakla bugüne kadar 127 bin 277 kişi afet bölgesine sevk edilirken, iniş yapan 738 uçakla 135 bin 563 depremzede tahliye edildi.

Sahra hastanesinde 24 saat ameliyat hizmeti

Vatandaşlardan, iş yerlerinden, resmi kurumlardan ve STK’lardan gelen yardımları afet yardım fonunda toplayarak Türkiye ve Suriye’ye destek veren Malezya hükümeti, depremin ilk gününde yardım gönderdi. Arama kurtarma çalışmalarında görev yapan Malezya Afet Yönetim Ajansı NADMA’dan 142 uzmanın yanı sıra, Malezya hükümeti tarafından destek için gönderilen cerrahlar, göz doktorları ve çocuk doktorları da dahil olmak üzere 108 askeri doktor, depremzedelere 24 saat ziyaret, tedavi ve bakım sağladı. Adıyaman’da kurulan sahra hastanesinde cerrahi hizmetler verilmektedir.

Türkiye’deki Malezya Konsolosluğu koordinasyonunda deprem bölgesine konuşlanan ekipler, depremzedelerin yaralarını sarmak için 6 hafta boyunca çalışmalarına devam edecek. Konsolosluk, Malezya Havalimanları Holding’in Türkiye’deki yatırımı olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı da dahil olmak üzere ilgili kurumlarla koordinasyon sağlayarak, yardımların bölgeye sorunsuz ve etkin bir şekilde ulaştırılması için başından beri yoğun bir çalışma yürütmüştür.

“Desteğimiz devam edecek”

Sabiha Gökçen’in işletmeleri ve çalışanları tarafından toplanan 17 ton yardım malzemesinin havalimanında başlatılan “Desteğiniz Güç Veriyor” kampanyasıyla Antakya’daki Kızılay Merkezi’ne ulaştırılmasının ardından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı yönetimi, “Felaketimize destek olmak için” dedi. yaralı kardeşler dayanışma ruhunu yaşatmak ve yaraları bir nebze olsun sarmak için Sabiha Gökçen Havalimanı/Malezya Havalimanları Holding adına AFAD aracılığıyla depremzedelere 5 milyon euro (yaklaşık 100.000.000 TL) ek yardımda bulunuyoruz. , Kızılay ve AHBAP Bölgeye gerekli yardımların yapılması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku