sesli sohbet

Saldırıya hazırlanan PKK’lı terörist Şanlıurfa’da yakalandı!

Emniyet İstihbarat Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda saldırı hazırlığı yaptığı sırada yakalanan PKK/KCK’lı terörist, emrini yerine getirmeyen bir diğer teröristi öldürdüğünü itiraf etti. İşte terör örgütü PKK’daki infazın detayları…

abone

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde PKK/KCK terör örgütü mensubu, sorumlu bir şekilde eyleme hazırlanırken yakalandı. Yakalanan teröristin sorgusunda şoke eden bir gerçek ortaya çıktı ve örgüte yönelik infaz netleşti.

Saldırmaya hazırlanırken yakalandı

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Şanlıurfa’da yürütülen operasyonlarda yürütülen operasyonlarda eylemin hazırlanmasında görevli PKK/KCK terör örgütü mensubu 1 kişinin yakalandığı belirtildi. Emniyet İstihbarat Müdürlüğü koordinasyonunda Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, Özel Harekat Müdürlüğü ve Havacılık Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek.” .

‘Teslim ol’ çağrısına ateşle karşılık verdi, yaralı olarak yakalandı

Operasyonla ilgili açıklama yapan bakanlık, “Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Gönen Mahallesi Karacurun mezrasında bir bağ evinde saklanan ve Hebat Helat kod adlı PKK/KCK terör örgütü mensubu Sıtkı Kurtoğlu’nun konutuna katılarak katledildi. 2005 yılında örgüt, 24 Şubat sabahı polis tarafından kuşatıldı. Çatışma sırasında ve saklandığı konutta 1 adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 2 adet Baretta tabanca, 2 adet tabanca susturucu ele geçirildi. “İki el bombası ve çeşitli fişekler ele geçirildi”.

Örgüt içinde infaz edilen PKK’lı teröristin durumu çok kötü bulundu

Açıklamanın devamında, “Örgüt mensubunun sorgusu sırasında sarsıcı bir gerçek ortaya çıktı.Terörist, polise verdiği ifadede, PKK/KCK terör örgütü mensubuna grup üyeleriyle birlikte eylem emri verdiğini söyledi. kod adlı HOGİR’i birkaç ay önce ve emri yerine getirmeyeceğini söyleyerek bu örgüt üyesini öldürdüğünü ve yakalandığı evin öldürüldüğünü söyledi. Edinilen bilgiye göre, operasyonun yapıldığı evin bahçesinde polis tarafından yapılan aramada örgüt üyesi 1 erkek cesedi toprağa gömülü ve çürümüş halde bulundu. Şanlıurfa TEM Şube Müdürlüğü’nde faaliyetleri devam eden örgütün hakkında adli sürecin ardından aydınlatılacağı belirtildi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku