sesli sohbet

Selahattin Demirtaş, cezaevinden ses kaydı gönderdi! Başak Demirtaş paylaştı

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, eşi Başak Demirtaş aracılığıyla ses kaydı göndererek depremle ilgili konuştu. Demirtaş, “Herkesin kendini insan olarak gördüğü ve kim olursa olsun milyonlarca insanın yardım için seferber olduğu tüm bu tarifsiz acılarda insanın içini ısıtan bir şey var” diyen Demirtaş, “Umudun olduğu yer burasıdır. Kucaklaşacağız. El ele verip bu enkaz altından birlikte çıkacağız” dedi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki büyük depremde; Bugün saat 09.00’da yapılan resmi açıklamaya göre 36.187 kişi hayatını kaybetti. 4 Kasım 2016’dan bu yana Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutulan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş; Demirtaş’ın depremlerle ilgili açıklamasının ses kaydını “Selahattin’den mesaj var” diyerek paylaştı. Demirtaş’ın mesajı şöyle:

Sözlerimde dikkatli konuşurum

Depremde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz; Yaralılara acil şifalar dilerim. Herkese, hepimize selam olsun isterdim ama bu acılar kolay kolay dinmez. İnsanlarımız hala ölü ya da diri enkazdan çıkarılmayı beklerken, ben sözlerimi dikkatle söylüyorum.

Umut tam burada

Dürüst olmak gerekirse, kendimi tutmakta zorlanıyorum. Yönetimin deprem öncesi ve sonrası rezilliğinden bahsedecek olursak yine eksik kalır. Ama şu anda acilen takip etmemiz gereken bir şey var. Bu da dayanışmayı ve işbirliğini sürekli büyütmek için kesmek değil. Herkesin kendini insan olarak gördüğü ve kim kim olursa olsun milyonlarca insanın yardım için seferber olduğu tüm bu tarifsiz acının insanın içini ısıtan bir yanı var. Umut tam burada.

Bu enkazdan birlikte çıkacağız

Sarılacağız, el ele tutuşacağız ve bu batıktan birlikte çıkacağız. Hatay, Maraş, Adıyaman, Malatya, Antep, Diyarbakır, Urfa, Kilis, Osmaniye ve Adana’dan büyük travma ve büyük yıkıma uğrayan halkımıza tüm kalbimle selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Acı içinde mücadelelerini izledim ve günlerce dua ettim. Kalbim deprem bölgesindeki insanlarımızla ve elinden gelenin en iyisini yapanlarla birlikte atıyor.

Dayanışma gösteren herkese teşekkür ediyoruz.

Bu arada, yardım örgütlemek ve malzeme dağıtmak için sessizce köylerde dolaşan HDP partili arkadaşlar, sanatçılar, belediyeler, meslek odaları ve sendikalar başta olmak üzere tüm gönüllülere selamlarımı gönderiyorum. Hepsini yürekten kutluyorum. Ayrım gözetmeksizin büyük dayanışma gösteren herkese minnettar olmalıyız.

kimseden korkma

Umutlarımızı canlı tutan başta Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından yardıma gelen kurtarma ekipleri ve siyasi görüşü ne olursa olsun el uzatan ülkemizin güzel insanları başta olmak üzere tüm gönüllülerimize teşekkür ederim. Kimse endişelenmesin. Gelgit hiç durmadı, hala dönüyor. Kimseden korkma. Özgürlük hepimiz için her zamankinden daha yakın. Kötülüklere karşı, dayanışma içinde, yılmadan savaşmaya devam ediyoruz. Refah ve mertebeye ulaşacağımız günler elbette gelecek. Allah büyüktür.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku