sesli sohbet

Şener Eruygur öldü! Cumhuriyet Mitingleri’nin mimarıydı! Ergenekon’da tutuklanan ilk orgeneral

Jandarma eski Komutanı emekli Orgeneral Yener Eryuğr 81 yaşında hayatını kaybetti. Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ilk general olan Eruygur, Hurşittolon ile birlikte bulunduğu koğuşun merdivenlerinden düşerek beyin kanaması geçirdi ve hafızasını kaybetti.

abone

Jandarma eski Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur hayatını kaybetti. Emekli olduktan sonra Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanlığı görevlerinde bulunan Emekli Orgeneral Şener Eruygur, 18 yaşında hayatını kaybetti. 81.

Cumhuriyet Buluşmalarının Mimarı

Cumhuriyet Mitingleri’nin mimarları arasında sayılan Şener Eruygur, Ergenekon soruşturması kapsamında emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile birlikte tutuklanan ilk general oldu. Hurşit Tolon ile Kandıra Cezaevi’nde tutuklu bulunan Eruygur, kaldıkları koğuşun merdivenlerinden düşerek beyin kanaması geçirdi.

Cezaevi koğuşuna düştü ve hafızasını kaybetti

Cezaevinde merdivenlerden düşerek beyin kanaması geçiren Eruygur, zaman kavramını ve okuma yazma yeteneğini kaybetmişti. Eruygur’un da Hurşit Tolon ile tartışırken düşmediği, merdivenlerden düştüğü belirtildi.

Selimiye Camii’nde tören var

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre; Eruygur, bugün Selimiye Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Karacaahmet mezarlığına defnedilecek. Eruygur 81 yaşındaydı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku