sesli sohbet

Sinan Ateş cinayetinde yeni gelişme! 4 şüpheli daha tutuklandı

Eski Ideal Ocakları Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş cinayetinde 4 şüpheli daha tutuklandı.

Abone ol(*4*)

Eski Ideal Ocakları Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş, 30 Aralık’ta Ankara’da uğramış olduğu silahlı hücum sonucu yaşamını yitirdi. Ateş’in öldürülmesiyle ilgili bugüne dek 18 şahıs gözaltına alınırken, soruşturma kapsamında tutuklananlara yenileri eklendi.

2’si hususi harekat polisi 4 şahıs tutuklandı

4 şüphelinin daha emniyetteki işlemleri tamamlandı. Sıhhat kontrolünden sonrasında adliyeye getirilen ve soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade veren şüpheliler, tutuklama talebiyle nöbetçi barış ceza hakimliğine sevk edildi. 2’si hususi harekat polisi olmak suretiyle 4 şahıs tutuklandı. Soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 10’a terfi etti.

Dün tutuklananlar içinde bir isim dikkat çekiyor

Dün de MHP İstanbul il yönetimi listesinden çıkarılan U.K.’yla beraber M.U. ve M.Y. tutuklanmıştı. E.U. ise yurt dışına çıkma yasağıyla özgür bırakılmıştı. Cinayetle ilgili gözaltına alınan V.B, H.S. ve Z.A. dün “tasarlayarak öldürme” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Başsavcılık: Soruşturma titizlilikle devam ediyor

Öte taraftan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından meydana getirilen açıklamada, “Vakaya ilişkin soruşturma, Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafınca titizlikle ve tüm yönleriyle sürdürülmekte olup işlemleri tamamlanan öteki şüpheliler hakkında da adli soruşturmanın gereklerine tevessül edilecektir.” ifadelerine yer verilmişti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku