sesli sohbet

Steam Destesi bir fiyasko değil


Valve’ın Buhar Güverte Elde taşınır oyun bilgisayarı, Steam’de en çok hasılat yapan 2. ürün oldu üst üste beş hafta boyunca, SteamDB’ye göre.

haklıyım — çünkü bu bir flop olmadığı anlamına gelir.

Önerilen erken tahminler 110.000’den fazla kişi Satışa çıktıktan sonraki ilk 90 dakika içinde kanıtlanmamış Linux avuçiçi için 5 $ depozito yatırın geçen Temmuzama her zaman fikirlerini değiştirme şansları vardı. birçoğunun sonra olacağını düşündüm benimki gibi eleştirel yorumları okumak! ve ben sahip olmak bir avuç insan gördüm r/SteamDeck’te beş dolarını geri al… hemen hemen her işaret bana iyi sattığını gösteriyor.

Steam Destesi için resmi satış rakamlarına sahip olmasak da, olayları perspektife sokabilecek bazı bağlamlar:

Elden Ring bağlamdır.

Steam Deck aynı hafta piyasaya çıktı. Elden Yüzükşu anda dünyanın en popüler oyunlarından biri. Son beş haftanın dördünde, Steam Deck yalnızca ikinci sırada yer aldı. Elden Yüzük SteamDB’ye göre gelir olarak. Ama geçen hafta Steam Destesi satılmış daha iyi hariç Elden Yüzük.

Doğru, bunlar birim satış rakamları değil, en yüksek hasılat rakamlarıdır, bu nedenle onları aynı ağırlıkta değerlendiremezsiniz. Her biri 60 dolardan 7 kopya alır. Elden Yüzük tek bir 400$’lık Steam Deck’in getirdiği gelir miktarını eşleştirmek için; 650 $ 512GB’lık bir modelden bahsediyorsak 11 kopya. Bu da mümkündür Elden YüzükElden Yüzük ön siparişler geri döndü Kasım’da ve Ocak ilave olarak. Ancak, 24 Şubat’taki ilk çıkışından bu yana onu takip eden inanılmaz ağızdan ağza söylentiler göz önüne alındığında, oyunun gerçekten geride kaldığından şüpheliyim.

Her iki durumda da, zaten 12 milyon kopya satan bir oyundan bahsediyoruz. 16 Mart itibariyle; nerede – en azından Avrupa’da – bu satışların neredeyse yarısı PC’deydi; ve Epic veya Windows Mağazasında olmadığı için “PC”nin Steam anlamına geldiği yer. Bu 1 ve 3 numaralı en yüksek hasılat rakamları Elden Yüzük Steam’de muhtemelen bir çok güzelsin kopya sayısı.

2 numaradaki Steam Destesi, çok büyük bir kısmını bile satıyorsa, Elden Yüzük diğer her şeyi kurtarırken Lego Yıldız Savaşları, Deck’e flop demek gerçekten zor olacak.

Valve’den Lawrence Yang Şubat ayında söyledi şirketin “yüz binlerce birim” üretmek için hızlanacağı ikinci ayında ve oradan devam edin. Valve başkanı Gabe Newell, “Bunu doğru yaparsak, bunları milyonlarca birim halinde satacağız” dedi. söylenmiş IGN geçen Temmuz.

Henüz varmadık mı? Valve, Steam Deck’in piyasaya sürülmesinden bu yana çoğunlukla geleneksel sessiz moduna geri döndüğünü söylemedi ve muhtemelen söylemeyecek.

Kitle kaynaklı verilere güvenilebilirse, Steam Deck’in satışları yakın zamanda artmayacak gibi görünüyor. Evet, Valve’ın ilk gelen, ilk hizmet alan rezervasyonlar şu anda “Ekim 2022 veya sonrasına” yedekleniyor, bu nedenle şimdi 5 ABD doları yatıran biri muhtemelen aylarca alıcı olarak sayılmayacaktır.

Ayrıca, r/SteamDeck topluluğu anladı Valve’ın hala ilk aşama üzerinde çalıştığını on beş dakika gelen ön siparişlerin ilk gün bir tane rezerve edebilirsiniz: 16 Temmuz 2021. Bazı sıralar daha hızlı hareket ediyor, ancak ABD daha yeni geçti bir saatve yalnızca 64GB modeliyle.

Başka bir deyişle, Valve’ın Steam Deck’i, Steam’de beş haftadır en çok hasılat yapan 2. ürün oldu. tek bir günlük ön sipariş rezervasyonlarıve o zamandan beri sipariş veren herkes – heck, birkaç inceleme okumak için zaman ayırdıktan sonra kararını veren neredeyse herkes – henüz o iğrençliğe dahil edilmedi.

Lansmandan 1 saat 35 dakika sonra ön sipariş verdim çünkü Valve’in mağazasında sorunlar yaşanıyordu. Valve işleri hızlı ve gevşek oynamıyor ve “ayrılmış” birimleri zaten satılmış olarak saymıyorsa, 64 GB birimimin toplam sayıya dahil edilmesi haftalar alabilir.

Bu arada, Playtracker.net 994.000 Steam hesabı olduğunu tahmin ediyoryüzde 10 ver ya da al, 5 dolarlık bir depozito yatırdım.

Steam Deck’in bir fiyasko olmadığını düşünmek için başka bir neden daha var: insanlar onu seviyor. Biliyorum ve ön siparişleri şansa bırakan arkadaşlarım ve meslektaşlarım bana aynı şeyleri hissettiklerini söylüyorlar.

Karışıklık olduğunu söylediğimi biliyorum, Çünkü öyleydiancak Valve ve geliştiriciler, piyasaya sürülmesinden bu yana her hafta bu pisliği temizliyorlar ve her zaman daha iyiye gidiyor. çoğunlukla oynuyorum Elden Yüzük ve hayatta kalan vampirler şu anda, ama bir süredir çökme yaşamadım ve daha önce çalışmayan oyunlar açılıyor – şikayet ettiğim oyunlar gibi Geri 4 Kan ve Halo: Master Chief Koleksiyonu ve ördek oyunu ya sabittirler ya da düzeltilme sürecindedirler, hatta Eğer Fortnite ve kader 2′sahipleri ısırmayı reddediyor. bir sürü oynadım ördek oyunu dün gece.

Amazon’un Yeni Dünyasını duyuyorum şimdi çalışıyor bile olabilirgerçi henüz denemedim.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku