sesli sohbet

Stresle başa çıkmak için bu tavsiyelere kulak verme


Stresle başa çıkmak için bu tavsiyelere kulak verme

Uzman Klinik Psikolog Ömer Bayar, stres ve kaygının bir arada ve birbiriyle çok fazla çakışan iki kavram olduğu için “Fakat sınırlı küçük farklar vardır, uygun ve benzer çok benzerdir. Kendinden bebek boğuluyor. Annelikteyken gergin ve öfkeli olma, kapalı, karamsarlık olabilir. Davranışsal olarak ise daha inceci, gözden geçirilemez gözden geçirilemez.” diye konuştu.

Trafiğin tam olarak sıkışıp kalması durumunda ortaya çıkacak stres ve kaygıya değinen Uzman Klinik Psikolog Ömer Bayar, “Trafik’tesiniz bir yere yetişmeniz gerekiyor, bakıyorsunuz navigasyona ucuna yetişeceksiniz. Mevcut belli ve siz de stresle yaşıyorsunuz çünkü stres açısından biz hayatlarımızı bozanların ortaya çıkması anlamına gelir. Kaygıda ise ortada belli bir stres olması gerekmiyor. Ölüm kaygısı, bir anda asansörde kalıcı olarak kaygılanır.” dedi.

Uzman Klinik Psikolog Ömer Bayar, onun iki duygunun doğal tepkiler olduğunu söyledi.

Büyüklerin en stresle vakit geçirmekle yarışmak olduğunu vurgulayan Uzman Klinik Psikolog Ömer Bayar, “İnsanlarla yaşanmış deneyimlerle buluşmak için vakitleırlar, randevularına yetişmek için yarışle yarışırlar. İnsanlar hep zaman yarışı içindedirler. Ancak sistem bazında olması gerekiyor. Kişi metropolde yaşamsa 10 yaşamadan bir şekilde giymeye başlamameli, bir alışveriş için uygun zaman boş bir kabini beklememeli. Hayat her zaman bizim gibi akmaz. O hazırlık koşulların bize sığını yerleştirmek için hazırlamanız gerekir. Daha erken yola çıkmak, farklı eğitimlerle ya da rotaları gezmek, kendi içinde ki müzikle dinlemek, sesli kitap dinlemek, aramayı ertelediğimiz gibi görmek gibi etkinlikler ve deneyimle değerlendirebiliriz.” dedi.

Uzman Klinik Psikolog Ömer Bayar, “Bize stres açısından önemli bir şey gibi görünse de bizi stres yaratan olaylar değil, bizim olaylara yüklediğimiz şeylerdir.” dedi.

Uzman Klinik Psikolog Ömer Bayar, stresle başa için tavsiyelerini de şöyle sıraladı:

See stresi hayati bir tehdit olarak yerine, onu bize ruh halimize günlük bir sinyal olarak ve normal bilgi veren etmek, stresin bir felaket senaryosuna dönüşüni engelleyecek.
Stres beklemiyor. stresin özel hafif bir durumda ve bir süre sonra bir dizilemesi. Bu yüksek stresli “Şuan stresliyim, ….. olay/durum nedeniyle “gerildim” ancak bir süre sonra bu ruh hali geçecek” gibi bir kişiyle bir şekilde iletişim kurabileceksiniz ve bir şekilde hafifleme olabilir.
Stresle başetmenin en hızlı ve pratik yollarından birisi de nefes egzersizleridir. Nefesleri yönlendirmeyi eğitime sokmayı ve rahatlama öğretmeyi hızlandırır.
Stresle baş etmede önemli bir rol oynar. Daha fazla duyarlı olunan, stres durumlarının farkedilmesi, strese yönelike yönelik bir uygulama/eylem planı yapılmasına olanak sağlar.
Kronik ve başa çıkamayacak kadar stres halasyonu, kabızlık, uyku ve yoldan çıkabilecek gibi halsizlik yakınlıktan çıkabilir. Bu kadar zorlayıcıki stres durumlarında bilgi almak konusunda bilgili. Akut olarak psikiyatrik destek ile rahatlarken stresi anlama ve baş etme geliştirmede terapiye dahil olmak faydalı olacaktır.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku