sesli sohbet

Şüpheli ölüm ihbarıyla ortaya çıktı Jandarma eve girdiğinde şaşkına döndü

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 112 Acil Davet Merkezi’ne gelen şüpheli ölüm suç duyurusu üstüne Karacalar Mahallesine giden Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ölümün gerçekleştiği evde skunk serasıyla karşılaştı. Epilepsi hastası Mehmet Ali Bakır, tek kattan oluşan evde ölü vaziyette bulunurken, öteki odalarında esrar ve kenevir yetiştirmek için kullanılan düzenekler ve materyaller ele geçirildi.

Abone ol

Uyuşturucu serasına dönüştürülen evin kapısındaki Çin Aslanı olarak adlandırılan köpek, bahçedeki kaz ve tavukların kamuflaj vazifesi yapmış olduğu belirlendi. Evi kiraladığı belirlenen kişi jandarma ekipleri tarafınca yakalanırken, kısa süre ilkin hasat edilmiş olduğu belirlenen 25 kilo skunk, çuvallar içinde ormanlık alanda ele geçirildi.

Şüpheli ölüm ihbarıyla ortaya çıktı

112 suç duyurusu hattına gelen şüpheli ölüm suç duyurusu üstüne harekete geçen Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Merkez Karakolu ekipleri, Karacalar Mahallesi Merkez Sokak 12 Küme evleri no, 18 adresinde bulunan tek kattan oluşan evde epilepsi hastanı olduğu bildirilen 20 yaşındaki Mehmet Ali Bakır’ın cansız bedeni ile karşılaştı. Mehmet Ali Bakır’ın ölü bulunmuş olduğu evin öteki odalarını inceleyen Jandarma ekipleri, öteki odaların esrar ve kenevir yetiştirmek için kullanılan düzenekler ve materyallerle seraya dönüştürüldüğünü belirledi. Mehmet Ali Bakır’ın cenazesi meydana getirilen araştırmaların peşinden Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderilirken, vaka yerine gelen Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı KOM Timi tarafınca vakayla ilgili emek verme başlatıldı.

Evde bulunan yalıtım çadırları, aydınlatmalar, ısı yalıtımlı sera, fan motorları, güç kaynakları, ısı yansıtıcı paneller, ısı ve rutubet ölçerler, ürünün erken yetişmesi ve aromalanması için kullanılan sıvı gübreler, havalandırma boruları ve buğu makinelerine el konuldu. Evde bulunan malzemelerden ürün hasadının yeni yapıldığını belirleyen takımlar, Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığının direktifleri doğrultusunda evi kiraladığı belirlenen M.A.’ı gözaltına aldı. M.A., evi kiraladığını ve uyuşturucu yetiştirdiğini kabul ederken, hasat etmiş olduğu uyuşturucunun yerini ise söylemedi.

Hasat edilmiş 25 kilogram uyuşturucu eve 1 kilometre uzakta çuvallarda bulunmuş oldu

Şüphelinin otomobilini evden ortalama 200 metre ileride kabul eden KOM Timine bağlı takımlar, aracın gidiş istikametinde yaya olarak yaptıkları araştırmaların peşinden vaka yerine ortalama 1 kilometre uzaklıkta ormanlık alan içine gizlenmiş çuval ve battaniye içinde 25 Kilogram Skunk Uyuşturucu Maddesini ele geçirdi.

Geceyi jandarmada geçiren M.A.’ın skunk maddesini kestikten sonrasında otomobile yüklediği, arabayı arkadaşı olan R. Ç. adlı şahısa verdiği, R. Ç.’in de otomobil içindeki uyuşturucuyu Fatma Temel Turhan Anadolu Lisesi arkasında bulunan ormanlık alan içine saklamış olduğu belirlenirken, R. Ç.’te jandarma ekipleri tarafınca gözaltına alındı. M.A. ve R. Ç., jandarmadaki işlemlerinin peşinden adliyeye sevk edildi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku