sesli sohbet

Sürücü, Tesla’nın California otoyolunda 83 mil hızla gittiğini söyledi


A Kaliforniya sürücü Tesla’nın otoyolda sürerken arızalanmaya başladığını ve gaz pedalını kontrol etmenin hiçbir yolu olmadan otoyolda 83 mil gitmeye zorladığını söyledi.

Irvine’de yaşayan Javier Rodriguez, Los Angeles’ta KABC’ye anlattı Tesla Model 3’ün bilgisayarı Interstate 10’da sürerken dondu – Tesla’nın merkezi dokunmatik ekranını işe yaramaz hale getirdi, ancak aynı zamanda dönüş sinyallerinin, dörtlü ikaz flaşörlerinin ve diğer standart otomobil özelliklerinin arızalanmasına neden oldu.

Haber istasyonuna konuşan Rodriguez, “Arabanın ısınmaya başladığını ve garip bir koku gelmeye başladığını fark ettim” dedi.


Rodriguez, KABC’ye verdiği demeçte, frenler hala çalışır durumdayken, yavaşlarsa hızlanamayacağından endişe ettiğini söyledi.

“Biri bana çarpacak diye gergindim” dedi.

Rodriguez, bir California Otoyol Devriyesi memurunun yardımıyla başarılı bir şekilde yolun kenarına çekip arabasını tamir ettirmeyi başardıysa da, Rodriguez Tesla’nın kendisine arabasının arızasıyla ilgili pek fazla ayrıntı vermediğini söyledi.

Rodriguez, KABC’ye verdiği demeçte Tesla, raporunda arabanın donmasının nedeninin “güç dönüşüm sisteminin kapanmasına neden olan şarj portu kapısından gelen zayıf iletişim” olduğunu söyledi.

Bazı Tesla Model 3 sahipleri, araçlarındaki güç dönüştürme sistemiyle ilgili arızalar ve başka sorunlar bildirmiştir. 2019 yılında bazı araçlarda “servis talebi” açılır pencereleri vardı Güç dönüşüm sistemini etkileyen “beklenmeyen koşullar” nedeniyle ekranlarında.

KABC, Tesla’nın halkla ilişkiler ekibine ulaşmaya çalıştı. 2020’de sessizce çözüldü.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku