sesli sohbet

Taksim patlaması planlayıcısı Bilal Hassan’ı yurtdışına kaçıran kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Asil, “Taksim patlaması planlayıcısı Bilal Hassan’ı yurtdışına kaçıran bir kişiyi Bulgaristan’da bulunduğunu tespit ettik. Saat 18 sularında Edirne’den teslim aldık” dedi.

Abone ol

İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili eleştiri bir isim daha yakalandı. İçişleri Bakanı Süleyman Asil, saldırının planlayıcılarından Bilal Hassan’ın yurt dışına kaçmasına destek olan teröristin yakalandığını belirterek, “Bulgaristan makamlarına bu adı bildirdik. Onlar da sağ olsunlar, bu şahsı yakalayıp bizlere Edirne’den teslim ettiler.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Kanal 24’te katılmış olduğu canlı yayında açıklamalarda bulunmuş oldu. Bakan Asil, Taksim İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım’da meydana gelen, 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili bir ismin daha yakalandığını söylemiş oldu.

Taksim saldırısında bir isim daha yakalandı

Süleyman Asil, saldırıyı organize eden ve patlayıcıyı temin ederek YPG’li hanım terörist Ahlam Albashır’a verdiği belirtilen Bilal Hassan’ın yurt dışına kaçmasına destek olan teröristin yakalandığını belirtti. Bakan Asil, “Bilal Hassan’ı Edirne’den alıp yurtdışına çıkaran ekipten bir tanesinin Bulgaristan’da bulunduğunu tespit ettik. Bu akşam saat 18.00 sularında Hazni Gölge’yi Edirne’den bizlere teslim ettiler. Bulgar Bakan ile görüştüm başka bir adreste bulmuşlar. Minnettar olduğumuzu kendilerine ilettik.” ifadelerini kullandı.

Bakan Asil’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Türkiye’nin dağlarında eskiden ocak aylarında operasyon yapmak tane değildi. Biz Aralık ayında 11 terörist etkisiz hale getirdik, 2 tanesi teslim oldu. Bu ay da Gabar Dağı’nda, teğmenimizin katılmış olduğu, rahmetli İsmail’imizin intikamının alınacağının yeminin etmiş olduğu ve eşi hamile olan teğmenimi bugün çatışmaya giriyor ve timiyle birlikte 4 teröristi etkisiz hale getiriyor. 2 metreden mağarayı tespit ediyor ve 2’si gri kategoride olan 4 teröristi etkisiz hale getiriyorlar. Ve Gabar Dağı’nda 7 terörist vardı, 4’ü gitti. Şimdi 3 kaldı. Cudi Dağı tertemiz. 2 Yaralımız var, 4 teröristte etkisiz hale getirildi.

“Türkiye dağlarında, 120’nin altında terörist kaldı”

Bu ülkede akşam saat 4’ten sonrasında yurttaşlarımız kepenklerini kapatıp eve gitmek zorunda kalıyorlardı. Bu ülkede birileri sözde mahkeme kurup, vergi topluyordu. Bu gücü dağdan alıyorlardı. Karadeniz’de bugün terörist yok, Kars-Erzurum kırsalında terörist yok, tertemiz. Bingöl’de terörist yok tertemiz. Karşıcılık sınır ötesi tezkereyi bizlere vermedi. Sınır ötesi tezkere vermemek bir tek teröristlerin orada konuşlanmasını sağlamak değil bununla beraber Amanoslar’ı terör örgütünün yatağı haline getirmektir ve burası bugün tertemiz. Tunceli’de 1600 terörist vardı. Şu anda 2 terörist Tunceli hattında var, 4 teröristte Erzincan’ın alt bölgesinde var. Türkiye dağlarında, 120’nin altında terörist kaldı. Bu yıl 66 terörist dışarıdan girmesine karşın. Türkiye’nin terörle mücadelede geldiği durum budur.”

Bilal Hassan’ın kardeşi tutuklanmıştı

Öte taraftan terör saldırısının firari şüphelisi Bilal Hassan’ın kardeşi olan Ahmad El-Hac Nwas, “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak” ile “kasten öldürme” suçlarından tutuklanmıştı. Nwas’ın 2 senedir Türkiye’de olduğu, Beyoğlu’nda bir konfeksiyon atölyesinde çalmış olduğu belirlenmişti. Hücum sonrası yurtdışına kaçtığı tespit edilen Bilal Hassan’ın PYD/YPG terör örgütü adına Suriye’de etkinlik gösterirken çektirmiş olduğu fotoğraf ortaya çıktı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku