sesli sohbet

Tanju Özcan, kuzenini Bolu Belediye Başkan Yardımcısı yaptı! Şoförünü de Genel Müdür yapmıştı

BOLU Belediye Başkanı Tanju Özcan daha ilkin makam şoförünü beledi şirketine genel müdür olarak atamıştı. Aynı Tanju Özcan şimdi de dayısının oğlunu Belediye Başkan Yardımcısı yapmış oldu. Özcan yapmış olduğu atamayı, “Tarafımdan başarı ödüllendirilir, o göreve getirilmesinde dayımın oğlu olmasının bir alakası yok” diye savundu.

Abone ol

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Destek Hizmetleri Müdürü olan dayısının oğlu Sedat Gülener, belediye başkan yardımcısı olarak atandı. Başkan Özcan, dayısının oğlunu göreve getirmesiyle ilgili, “Toplu taşımanın başındaydı. Senelerce bunu başarıyla yürütmüştü. Benim dönemimde de Destek Hizmetleri Müdürü oldu. Tarafımdan başarı ödüllendirilir. O göreve getirilmesinde benim dayımın oğlu olmasının bir alakası yok” dedi.

İYİ Partili isim çekilme edince…

Bolu Belediyesi’nde 2021 yılının Mayıs ayından beri vazife icra eden İyi Partili Belediye Meclis üyesi Ahmet Yılmaz, belediye başkan yardımcılığı görevinden iş yoğunluğunu gerekçe göstererek çekilme etti. Ahmet Yılmaz’ın yerine, Tanju Özcan tarafınca 2021 Haziran ayından bu yana Destek Hizmetleri Müdürlüğü görevini yürüten dayısının oğlu Sedat Gülener, Bolu Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Toplumsal medya hesabından duyurdu

Sedat Gülener toplumsal medya hesabından yeni göreviyle ilgili olarak, “Türkiye’nin en başarı göstermiş başkanının yardımcısı olarak atamam gerçekleşmiştir. Beni bu göreve layık gören oldukca kıymetli Başkanım Sayın Tanju Özcan’a teşekkürlerimi sunarım. Her şey Bolu için” diye yazarak, Özcan ile beraber olan fotoğrafını paylaştı.

Dayımın oğlu olmasının bir alakası yok

Başkan Tanju Özcan, kuzeni olan Gülener’in başkan yardımcısı olmasıyla ilgili olarak, “Sedat Gülener, benim dayımın oğlu. Bu doğru bunu tüm Bolu biliyor. Sedat Gülener, benden ilkin AK Parti döneminde Bolu Belediyesi’nde çalışıyordu. Kendisine mühim görevler verilmişti. Toplu taşımanın başındaydı. Senelerce bunu başarıyla yürütmüştü. AK Parti döneminde yükselmeye başlamıştı. Benim dönemimde de Destek Hizmetleri Müdürü oldu. Bir tek Boluludan itiraz olmadı. Sonrasında başarı göstermiş olduğu görüldü, tarafımdan başarı ödüllendirilir. O göreve getirilmesinde benim dayımın oğlu olmasının bir alakası yok. Oldukça çalışkan, ergonomik ve parlak zeka olmasıyla ilgili. Esasen Bolu’daki AK Partililer dahil asla kimsenin de buna bir itirazı yok. Hak ettiğini ve doğru bir karar bulunduğunu düşünüyorlar” dedi.

Makam şoförünü genel müdür atamıştı


Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yeni bir skandalla gene gündeme geldi. Bolu Belediyesi’nde makam şoförü kadrosunda çalışan Özgür Yıldız, belediye bünyesinde yeni kurulan Bolca Tur Gezim Organizasyon Tecim ve Endüstri Limited Şirketi’ne genel müdür olarak atandı. Şirket, Bolu Belediyesi’ne ilişkin toplumsal tesislerin yönetiminden görevli olacak.

Belediyede torpilsiz kimse olmaz

Tanju Özcan, geçen günlerde katılmış olduğu bir canlı yayında, “Belediyede torpilsiz kimse olmaz, her insanın bir referansı vardır” sözleriyle ilgili de, “Belediyelerde asla referanssız kimse çalışmaz, dedim. Bunu tüm belediye başkanları bilir. Burada torpil derken, akçeli bir şeyden bahsetmedim. Fakat hepimiz tüm belediyelerde çalışan kim olursa olsun birinin referansı ile gelmiştir. Milletvekili olabilir, başka bir belediye başkanı olabilir, meclis üyesi olabilir, bir yerin müdürü olabilir, başkanın yakından tanımış olduğu birinin referansı olabilir. Dolayısıyla bunu birbirine karıştırmamak lazım. Ben o canlı yayında gerçeği söyledim” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku