sesli sohbet

Terör örgütlerinin hedefinde Türkiye vardı! Kazdıkları kuyuya düştüler

Irak’ın Duhok kentinde KYB’ye ait iki helikopterin düşmesi ve terör örgütü YPG’li 9 kişinin hayatını kaybetmesi dikkatleri bu bölgeye yöneltti. Uzmanlar hedef ülkenin Türkiye olduğunu belirtirken konuyu tüm yönleriyle yorumladı.

abone

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (KBY) Duhok kentinin Çemanke kırsalında kaza sonucu 2 helikopterin patlaması ve yapılan ilk incelemelerin ardından terör örgütü YPG’ye mensup 9 kişinin cesedinin bulunması ulusal basında büyük harflerle yer aldı. uluslararası. PKK’nın Suriye’deki yapılanması QSD, operasyonun Suriye ile Irak arasında gerçekleştiğini ve helikopterin KYB (Kürdistan Yurtseverler Birliği) himayesinde olduğunu duyurdu.

Olayın resmiyet kazanmasının ardından bu kez ABD Birleşik Müşterek Görev Gücü (CJTF), hayatını kaybeden teröristler için başsağlığı diledi. ABD’nin üst düzey şahsiyetlerinin son dönemde Suriye ve Irak’a yaptığı ziyaretler dikkate alındığında, bu ziyaretlerden sadece bir hafta sonra bir helikopter kazasında 9 teröristin hayatını kaybetmesi, Türkiye’ye yönelik “hazırlıkların devam ettiği” iddialarını da beraberinde getirdi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku