sesli sohbet

Türkiye’de yaşamak için ne kadar para gerekli? İlber Ortaylı’dan olay cevap

Ünlü tarihçi ve yazar İlber Ortaylı, Türkiye’de yaşamak için ne kadar para gerektiğine değinerek, “Ayda 100 bin lira yeter. Dert aşağıda başlar” dedi.

abone

prof. Dr. İlber Ortaylı, KAFA TV’de yayınlanan programda sıra dışı açıklamalarda bulundu. Ortaylı, “Türkiye’de yaşamak için ne kadar kazanmalıyız?” soruyu yanıtladı.

Ortaylı, “Bizim standartlarımıza göre ömür boyu eviniz, arabanız olacak. Ayda 100 bin lira yeter. Ama altında sıkıntı var. Üst sınıfa değil alt orta sınıfa giriyorsunuz, orta sınıfa giriyorsunuz.” sınıf.” . Hayat hiç de o kadar kolay değil.” dedi.

Ortaylı: Muhteşem

Dilek Sabancı ise, “İnsanın iyi bir evi ve arabası olması gerekiyor. Rahat yaşayabilecek kadar parası olması gerekiyor. Milyarlarca dolar değil yani milyonlarca dolar yetebilir. Bazı insanlara 1- 2 milyon dolar yeterli olabilir, 50 milyon dolarınız varsa 100 milyon dolarınız rahat yaşarsınız.” dedi.

Sabancı’nın sözlerini değerlendiren Ortaylı, “Yani 50 milyonu hafife almak çok işti. İnanılmaz bir şey.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku