sesli sohbet

Türkiye’den büyük skandal sonrası AP’ye sert tepki: Kabul edilemez!

Dışişleri Bakanlığı, “PKK bağlantılı kişilerin AP’ye bu kadar kolay girip diledikleri gibi gösteri yapmaları kabul edilemez” dedi.

abone

Dışişleri Bakanlığı, PKK’lı grubun Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu toplantısını sabote etme girişimine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Bugün, PKK bağlantılı bir terör örgütünün, Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu toplantısını sabote etmek amacıyla gösteri düzenlediği görüldü. Avrupa Birliği (AP) Genel Kurulu toplanarak yasama faaliyetlerini sabote etti. PKK örgütüyle bağlantılı kişilerin Avrupa Parlamentosu’na bu kadar kolay girip diledikleri gibi gösteri yapmaları kabul edilemez.”

“Avrupa Birliği’nin terörle mücadeledeki zayıflığını ve samimiyetsizliğini gözler önüne seriyor”

Yapılan basın açıklamasında, kışkırtıcı çalışmalara müdahalenin yetersizliğine ilişkin, “Bu şahısların hemen müdahale etmemesi garip. Şiddetle kınadığımız bu eylem, Avrupa Birliği’nin ve özellikle AP’nin acizliğini ve samimiyetsizliğini gözler önüne seriyor.” AP ve diğer AB kurumları bu kayıtsızlığa kayıtsız kalmaktadır.Bu tutumlarını korudukları sürece PKK’nın AB’deki varlığına ve faaliyetine son verilmesi mümkün değildir. AB terör örgütleri listesi aktiftir.Bu terör örgütünün mensuplarının kimler aracılığıyla ve tereddüt etmeden TBMM binasına girdiği sorgulanması gereken bir zaaftır.PKK tarafından yapılan benzer bir provokasyon sonrasında, Cumhurbaşkanlığının oy birliği ile aldığı karar ile. Avrupa Parlamentosu’nun 21 Kasım 2017 tarihinde terör örgütleriyle bağlantılı kişi ve gruplar listesinde AB’nin terör operasyonları, Avrupa Parlamentosu binalarına girişi yasaklandı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku