sesli sohbet

Türkiye’ye doğru yola çıkan binlerce sıfır aracın modelleri belli oldu

Binlerce yeni aracın Çin’den Türkiye’ye doğru yola çıktığı açıklandı. Türkiye’de birdenbire yaygınlaşan araçların hangi marka ve modelde olduğu belli oldu.

abone

Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu’nun sosyal medya hesabından paylaşılan videoda, Çin’den 4 bine yakın yeni aracın Türkiye’ye doğru yola çıktığı paylaşıldı. Şanghay limanından gemiye yüklenen yaklaşık 4 bin aracın İzmit/Derince limanına hareket ettiği söylendi.

Türkiye’de gündemdeki araçların son modelleriyle dikkat çeken Çinli marka Chery olduğu açıklandı.

Türkiye Chery’ye taşınıyor!

Nisan ayında Türkiye’de satışlarına başlamaya hazırlanan Chery, bu kapsamdaki hazırlıklarını somut adımlarla sürdürüyor.

Chery, ilk etapta satışa çıkacak olan TIGGO 8 PRO, TIGGO 7 PRO ve ilk global modeli OMODA 5’in ilk partilerinin törenle Türkiye’ye sevk edildiğini duyurdu.

Chery’den Türkiye açıklaması

Chery Türkiye Başkanı Bay Fenghuo Si; Devir teslim töreninde yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

Mükemmel bir coğrafi konuma ve gelişmiş bir otomotiv endüstrisine sahip bir ülke olan Türkiye, Avrupa ve Asya’ya yayılmıştır. Ayrıca Türkiye, Chery için her zaman en önemli stratejik pazarlardan biri olmuştur. Chery Otomobil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Bölge için bağımsız bir ekip ve işletme organizasyonu oluşturmak için yatırım yaptık.

Daha önceki pazar araştırmalarımıza ve müşteri beklentileri analizimize dayanarak, bugün limanımızdan ayrılan üç modelimiz, Chery’nin en son teknolojisini temsil ediyor ve Türkiye’deki müşterilerimize benzeri görülmemiş kalitede sürüş deneyimleri sağlayacak.

Türkiye’de satılık modellerin motor detayları

Türkiye’de satışa sunulacak Chery Omoda 5, Tiggo 7 Pro ve Tiggo 8 Pro modelleri, Chery tarafından geliştirilen üçüncü nesil 1.6 TGDI serisi Acteco benzinli motor ile donatıldı.

Yüzde 41 termal verime sahip olan bu motor, 197 hp ve 290 lb-ft tork üretiyor. Motorla birleştirilmiş Getrag 7 DCT ıslak çift kavramalı şanzıman, yakıt tasarrufu sağlarken motorun gücünü etkin bir şekilde yola aktarır.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku