sesli sohbet

Ücretsiz Doğum Haritası Bilgilerini Gir Haritanı Hesapla

Ücretsiz Doğum Haritası Bilgilerini Gir Haritanı Hesapla

Doğum haritası çıkarmak hayli teknik bilgi sayesinde mümkün olan, oldukça zor bir işlemdir. Bundan dolayı astrolog olmayan bir kişinin kendisine ait doğum haritasını çıkarması, gereken astrolojik bilgilere sahip olmadan imkan dahilinde değildir. Neyse ki günümüzde bütün hesaplamaları kolayca yapabilen programlar oluşturulmuştur. Bizler de uygulamamızı kişisel doğum haritanızı en kolay yoldan çıkarmanız için yayına aldık.

Astrolojik gök cisimlerinin pozisyonları her saniye değişse bile, doğum haritaları sahibinin doğduğu ana bağlı olarak uzayın bir resmi niteliğinde olmasından dolayı sabittir ve değişmez.

Yıllar önce astroloji uzmanlarının ephemeris aracılığıyla uzun uğraşılardan sonra çıkardıkları doğum haritalarını, bu zamanda teknoloji nimeti sayesinde astroloji bilmeyenlerce bile çıkarmak ve tüm açıklamalarını online olarak görmek mümkün hale geldi.

Astrolojik işaretlerin yoruma dayalı tarafları olmakla birlikte, aslında genellikle çok yakın anlamları ifade eder. Bu nedenle bire bir olmasa bile farklı astrologların yorumları hemen hemen örtüşür diyebiliriz.

Genel hatları ile ücretsiz çıkarılan doğum haritaları astrologların bilgi ve tecrübelerinin teknoloji sayesinde bilgisayar yazılımlarına aktarılmış halidir.

İnternet üzerinde yayında olan pek çok natal (doğum) harita hesaplama servisi bulunmakta. Bu uygulamalara baktığımızda, önemli bir çoğunluğunun sadece astrolojik pozisyon sembollerine yer verdiğini, ama bu değerlerin neyi ifade ettiğini herkese göre anlaşılır şekilde izah etmekte yetersiz olduğunu görüyoruz. Halbuki astroloji uzmanı olmayanlar detaylı doğum haritası sonuçlarına ihtiyaç duyarlar. Bu sebepledir ki astroasist.com olarak en anlaşılır, detaylı ve kapsamlı yorumları kapsayan bir harita servisi olarak yayın yapıyoruz.

Gök günlüğü denilen dökümanlar belli tarihlere göre Güneş ve gezegenlerin yerleşimlerini tespit etmeye yarayan çizelgelerden oluşur. Bu bilgilere bakarak, astrolojik gezegen konumlarını görebilirsiniz fakat, gerek haritayı tam manada çıkarmak ve gerekse anlamlandırmak konusunda yetersiz kalabilirsiniz. Harita sembollerinin okunması yalnızca yeterli astroloji bilgisine sahip kişilerce yapılma imkanı olan oldukça zor bir iştir. Bu alanda bir uzmandan profesyonel hizmet alabilir ya da sitemizdeki ücretsiz hesaplama ve analiz sisteminden yararlanabilirsiniz.

Yıldız haritaları çıkarılırken hesaplamada kullanılacak olan saat ve konum bilgilerinin doğruluğu çok önemlidir ki, kimi hallerde bir iki dakikalık sapmanın bile tüm astrolojik yerleşimi yanlış çıkaracağını bilmek gerekir. Astrolojik haritaların sağlıklı bir biçimde oluşturulabilmesi ve işaretlerinin yorumlanabilmesi için, doğumun gerçekleştiği saatin kesin olarak bilinmesi şarttır. astroasis.com sitemizde ücretsiz bir şekilde sunduğumuz doğum haritası uygulaması da, yıl, ay, gün, saat ve dakika olarak giriş yapacağınız bu veriler dahilinde kişiye özel doğum haritası sonucunu detaylarıyla beraber vermektedir.

Astrolojik doğum haritası bir insanın doğduğu saatte bulunduğu şehre göre astrolojik etkilerinin olduğu düşünülen gezegenlerin dizilimlerini görmemize olanak sağlayan bir haritadır.

Yeterli astrolojik bilgiye sahip olmamanız halinde de şahsınıza ait tamamen detaylı analizler içeren doğum haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunun için sadece doğduğunuz ana ilişkin gün, ay, yıl ve saat verilerini ve doğduğunuz şehrin enlem/boylam bilgilerini girmeniz yeterlidir. Haritamı göster butonunu tıkladığınızda saniyeler içerisinde haritanızı çıkarmış olacaksınız.

Yükselen Burç Tamamı Ücretsiz Harita Servisi

1. Evdeki burcun neyi işaret ettiği ve karakter üzerindeki etkileri, hesaplama işleminden alınan bilgilerle birlikte verilmektedir. Yükselende konumlanan burcun önemi esas burçtan bile fazladır diyebiliriz. Çünkü astrolojide 1. Ev bulunduğunda tüm yıldız haritasının detayları da çıkarılabilecektir. Astrolojinin doğası gereği tahminler mutlak surette 1. Evin konumundan hareketle yapılır. Bu da ilk evin ehemmiyetini ispatlayan en önemli bilgidir aslında. Doğum yeri ve saatinizi girerek mutlaka 1. Ev konumunuzu tespit edin. Bu tespit, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, dış dünyaya nasıl bir izlenim verdiğinizi hızlı bir şekilde bilmenizi mümkün hale getirir.

Herkesin bildiği gibi, gün ışığından daha çok yararlanmak adına belirli tarihlerde saatler ileri/geri alınırlar. Son yıllarda bizim coğrafyamızda bu tür bir ayarlama kullanılmasa da, yükseleni tespit edilecek kişinin doğduğu yıl içerisinde bu yönde bir uygulamanın yapılıp yapılmadığı tespit edilmeli ve tüm hesaplamalar buna göre yapılmalıdır.

1. Evin bulunması için gök günlüğü tablolarından faydalanılır. Bu tablolar sıradan insanlar için anlaşılma imkanı olmayan karmaşık bilgiler içerir. Bu tablolardan faydalanabilmek için astrolojik manada üst düzey bilgi ve beceri sahibi olmak gerekir. Yükselen burcun tespitinde kesin ve güvenli yöntemlerin başında uzman bir astrologtan hizmet almak ve çeşitli yazılımlar kullanmak gelir. Sitemizi de bu konuda güvenerek kullanabilir, yükselen burcunuzu ASC (Ascendant) net bir şekilde bulabilirsiniz.

ASC Ascendant doğduğunuz saatte coğrafi koordinatınıza göre, doğu tarafında yükselmekte olan burca izafe edilen isimdir. 12 ev sistemine göre düzenlenmiş olan doğum (natal) haritanızdaki ilk evinizdir. Genelde insanlar kendilerini Güneşin konumlandığı burca göre tarif etseler de, dışarıdan bakılınca başka insanlar tarafından daha farklı biçimde görünürler. Çünkü karşı tarafa nasıl göründüğümüz kesinlikle yükselen burcumuz ile ilgilidir.

Web sitemizdeki yazılım sayesinde, herhangi bir astrolojik bilgiye sahip olmadan da yükselen burcunuzu (1. Ev) hesaplayabilirsiniz. Yapmanız gerekense çok basit. Tabi ki doğduğunuz andaki saati doğru bir şekilde bilmeniz kaydı ile. Web sitemizdeki yükselen burç bulma kısmına, doğduğunuz saati ve coğrafi konumunuzu girin, devamında çıkacak olan hesaplamayı göster butonunu tıkladığınızda işleminiz tamamlanacaktır.

Kimi sitelerde yükselen burç tespit metotları ararken kimi çizelgelerle karşılaşmışsınızdır. Yükselen burcun tespit edilmesi hususunda kesin bir netice ortaya koyan basit bir yükselen burç hesaplama tablosu bulunmamaktadır esasında. Gördüğünüz herhangi bir cetvelde, coğrafi konum yok ve yalnızca Güneşin konumu ve 2 saatlik arayla yükselen burçlar sıralanmışsa dikkate almayın. Çünkü en doğru yükselen burç hesaplama işleminde doğum yeri bilgisi, yerel saat dilimi ve haliyle yaz saati uygulaması kesin öneme sahiptir.

Güneş Burcu Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Güneş’in yer aldığı burcunuz doğal kimliğinizi ve yaşamın olağan süreci esnasında değişmeyen esas özelliklerinizi verir. Bu özellikler sizin dünyaya yansıttığınız görüntü, içsel özelliklerinizdir. Aslında bir güç kaynağı olan Güneş, Güneş Sistemi’nin ortasında bulunur ve aynı şekilde Güneş’in konumlandığı burcunuz da eşsiz şahsi merkezinizi şekillendirir. Temel kişisel özellikleriniz anlayabilmek için websitemizdeki Güneş burcu hesaplama aracından faydalanabilirsiniz. Güneş, zodyaktaki en önemli yönetici olduğu gibi, bir doğum (natal) haritasında da en önemli güç olarak yorumlanır. Bu önemli etki, kimliğinizle ve yaşadığınız müddetçe nereye doğru evrimleştiğinizle ilişkilendirlir. Kapasitenizi toplumla ne şekilde paylaşıma sunduğunuzu ortaya çıkarmakla beraber sahip olduğunuz şeylerin, amaçladığınız şeylerin ve benliğinizin ana yapısını oluşturur. Orta yaşların arkasından, Güneş burcu etkisi artar çünkü ilerleyen yaşlarda, gerçekte kim olduğunuz hususunda kendinizi daha iyi anlayabilirsiniz.

Ay Burcundan Neler Öğrenilir? Ay Burcu Nasıl Hesaplanır?

Haritamızdaki Ay burcu insanlara göstermediğimiz iç konuları yönetiyor olması nedeniyle duygusal reaksiyonlarımızla ilgi pekçok konu Ay burcumuzla net bir şekilde ilişkilidir ki, zevkine vardığımız işler ve alışkanlıklarımız dahi burçlardaki Ay’ımızın tesiriyle gündeme gelen konulardandır. Hislerimiz üzerindeki yönlendirici etkisiyle hayatımızın tüm alanlarını ciddi seviyede tesiri altında bırakabilir fakat, her şeyden önemlisi insanlarla kurduğumuz ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Ay’ın konumlandığı burç özellikle nasıl sevilmek istediğimizi, beslenme tipimizi ve duygusal manada rahatlama alanlarımızı da belirler.

Şahsınızın veya doğum tarihini bildiğiniz birinin içsel dünyasını bilmek için, internet sitemizdeki Ay burcu bulma programını kullanabilirsiniz. Şayet natal haritanızdaki Ay’ın hangi burçta olduğunu bilmek istiyorsanız doğum saatinizi ilgili kutucuklara yazmanız gerekiyor. Son olarak butona tıklayın. Bu kadar basit. Şayet başka bir kimseye ait Ay burcu bilgilerine bakmak isterseniz o kişinin doğum tarihini, Ay’ın şuanki konumunu merak ediyorsanız, bugünün tarihini hesaplama formuna yazmanız gerekiyor. Bu işlemle beraber ilgili tarih ve saate ait Ay’ın bulunduğu astrolojik pozisyonu ve o pozisyonda hangi manalara geldiğini görebilirsiniz.

Ay’ın bir manada koruyucu olarak Güneş’in çevresinde dönmesi ve Güneş’in ışıklarını bizlere ulaştırması gibi, Ay burcumuz da korunma yöntemlerimizi, kendimizi nasıl güvende ve rahat hissettirdiğimizi bildirir.

Duygularımızla ilgili birçok konuda tesir sahibi olan Ay’ın doğum haritasındaki yeri astrolojiyle ilgilenenlerin çok üzerinde durdukları temel konulardandır. Astrolojik haritada, Ay’ın burçlara göre konumu, özellikle evlerimizde ve özel hayatımızda çevremize duygusal manada nasıl reaksiyonlar verdiğimizi tespit etmemizi sağlar.

Astrolojik hesaplamaların genelinde olduğu gibi, Ay burcunun tespit edilmesi için de doğum saatinin kesin olarak bilinmesi gerekmektedir. Bu kısmın doğruluğu çok önemlidir, çünkü sadece birkaç dakikalık eksiklik tamamen farklı bir burcu gösterebilir, bu yüzden emin olmak adına mutlaka özenli davranılması gerekir. Bu doğum saati bilgilerine sahip olmanız halinde, sitemizdeki gibi iyi bir çevrimiçi hesaplama sistemi gerekli sonucu olanak sağlayacaktır.

Ücretsiz Merkür Burcu Hesaplama Kişiye Özel Yıldız Haritası

Merkür pozisyonu, kalıpları anlama, bilgileri bir arada tutma ve insanlarla fikir alışverişinde bulunma şeklimizi biçimlendirir. Merkür konumumuz düşünce tarzımızı, yazarlık yeteneğimizi ve diğerleriyle nasıl konuştuğunuzu bildirir. Haritadaki Merkür’ünüzden aldığınız astrolojik etkiyi görebilmek için Merkür burcu hesaplama sitemizi kullanıp gerekli tespiti yapmanız gerekir. 12 burcun her birinde farklı özellikler gösteren Merkür burcumuz, zeka düzeyimizi ve bu zekamızı nasıl kullandığınızı gösterir. Biriyle ilk tanıştığınızda, esasen Güneş’in bulunduğu burcu ile değil, Merkür burcu ile muhatapız demektir. Burçlardaki Merkür’ümüz iletişim tarzımız üzerinde tesirli olduğundan, ve düşünce dünyamızı temsil ettiğinden dolayı, yaşamımızın her yönünü etkisi altına alır.

Venüs Burcu Hakkında Tüm Detaylar ve Özel Haritanız

Venüs’ün yerleştiği burç değerleri açıkladığından varlıklarımızla olan ilişkilerimizi kontrol eder. Bununla birlikte en önemlisi, natal haritadaki Venüs sevme tarzımızı, şefkat gösterme biçimimizi, aşkın bizim için ne anlama geldiğini ortaya koyar. İnsanlarla aranızdaki uyumluluğu çıkarmak için Güneş’e bakarak tahminde bulunmak sıkça kullanılan bir yöntemdir ancak, Venüs burcunuzu öğrenmek direkt olarak aşkı anlamanın en etkili metodudur. Venüs burçlar arasında hareket ederken, 24 saatlik süreçte kaba olarak bir derecelik yol alır. Bu ilerleyişle her bir burçta ortalama bir ay geçirdiği anlamına gelir. Buna ek olarak 18 ayda bir kere retro yapar ki, tam konumu anlamanın en geçerli yöntemi doğum haritalarından faydalanmak ve doğum bilgilerinize göre hangi burçta olduğunu belirlemek için çevrimiçi bir Venüs burcu hesaplayıcısı kullanmaktır.

Gerçek Mars Burcu Hesaplama Sistemi

Astrolojik haritadaki Mars’ın katkılarını öğrenmek, çalışma şekliniz ve motivasyon kazanmak için neye gereksiniminiz olduğuyla alakalı fikir verici bir işlemdir. Bu bilgiler, enerji seviyenizi artırmanıza ve hayatınızı daha kolay hale getirmenize olanak sağlayabilir. Haritanızdaki Mars’ın konumunu kolayca bulmak için Mars burcu hesaplama sistemi kullanmakta büyük fayda vardır. Diğerlerine oranla Mars oldukça hızlı hareket eden gezegenlerden biridir ve hangi tarihlerde retroya girdiğine göre iki – yedi aylık süre zarfında burçlarda etkinlik gösterir. Mars gezegeninin burçlar kuşağını tam olarak dolaşması yaklaşık iki sene sürer. Bu 2 yıllık döngüyü doğru bir şekilde tespit edebilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve nasıl hissettiğinize göre farkındalığınızı geliştirirseniz, ilerideki Mars devrinde ne şekilde hareket edeceğiniz ve gücünüzü hangi yolla toplayacağınız ile ilgili iyi bir iş yapmış olursunuz.

Jüpiter Burcu Hesaplama Ücretsiz Jüpiter Burcu Çıkarma

Jüpiter’in haritadaki yerleşimi hakkınızda tahmin ettiğinizden daha fazla şey söyler, algısal genişliğinizi ve bilinç seviyenizi yükseltme yöntemlerini su üstüne çıkarır. Genişleme anlamına gelen Jüpiter genellikle diğer özelliklerinin yanı sıra bol miktarda ahlak ta verir. Jüpiter burcunuzu gerçek anlamda anlamanız, daha fazla şansı kendinize çekmenize yardımcı olur. Jüpiter’in astrolojik konumunu bilmenin farklı yolları vardır. Çevrimiçi bir astroloji uygulamasından yararlanarak tek işlemle Jüpiter’inizi pratik bir şekilde hesap edebilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve yılınızı bilmeniz şartıyla. Bununla beraber online Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihlerden de yola çıkabilirsiniz. Doğum haritanız elinizin altındaysa Jüpiter burcunuzu bu şekilde de tespit edebilirsiniz. Eğer içerdiği manalarla birlikte bu konuma ayrıntılı bir şekilde bakmak isterseniz Jüpiter burcu hesaplama uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Satürn Burcu Hesaplama Uygulaması Astrolojik Harita

Doğum haritalarında, Satürn burcu, kendimizi ne şekilde sınırlandırdığımızı, korkularımızı ve sorumluluk hislerimizi işaret eder. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımıza bakışımızı izah edebilir ve bununla beraber, doğal şekilde açıklamakta güçlük çektiğimiz ve hatta kişiliğimizin temel parçası olarak kabullendiğimiz özelliklere de işaret eder. Satürn, devri uzun bir gezegen olup, bir burç derecesinde aşağı yukarı 30 ay süre geçirir ve doğduğunuz zamanki burca tekrar dönmesi 28 ila 29 yıl sürer. O ana Satürn’ün Dönüşü adı verilir ve bu bir olgunluk sürecidir. Bu, eşit yaştaki insanların birbirine benzeyen yaşam dersleri aldığı anlamına gelir. Websitemizde yer verdiğimiz Satürn burcu bulma yazılımı aracılığıyla Satürn’ün yer aldığı astrolojik lokasyonu bulabilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku