sesli sohbet

Ukrayna'da, Rusya'ya katılmak için referandum!

Ukrayna’nın doğusunda Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki sözde Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetleri’ndeRusya’ya bağlanmak için 23-27 Eylül tarihlerinde referandum yapılması için karar alındığı bildirildi.

HERSON VE ZAPORİJYA’DA DA REFERANDUM İHTİMALİ

Donbas’ta ülkenin her iki yönetimin sözde halk konseylerinden meydana getirilen açıklamada, her iki bölgenin Rusya Federasyonu’na iştirak etmesi için 23 Eylül’den 27 Eylül’e kadar halk oylaması yapılacağı ifade edildi. Ukrayna’da Rus ordusunun kontrolü altındaki Herson bölgesindeki sözde yönetim de 23-27 Eylül’de bölgenin Rusya’ya iştirak etmesi için referandum yapılacağını deklare etti. Zaporijya bölgesinde de sözde yönetim, yakın bir zamanda bölgenin Rusya’ya iştirak etmesi için referandum düzenlenebileceğini duyurdu.

“KENDİ KADERLERİNİN EFENDİSİ OLMAK İSTİYORLAR”

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rossiya devlet kanalına yapmış olduğu açıklamada, “Hususi askeri operasyonun en başından itibaren ve ondan önceki dönemde, halkların kaderlerine karar vermeleri icap ettiğini söyledik ve mevcut durum, bu halkların, kendi kaderlerinin efendisi olmak istediklerini doğruluyor.” diye konuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku