sesli sohbet

Ukrayna'daki savaş uzun sürecek!

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’na katılmak suretiyle ABD’nin New York kentinden bulunan Schallenberg, basına yapmış olduğu açıklamada, Putin’in “askeri kısmı seferberlik” ilanının Moskova yönetiminin görüşme masasına oturmaya hazır olmadığını açıkça gösterdiğini dile getirdi.

Schallenberg, her iki tarafında görüşmelere yakın olmadığını belirterek, “(Ukrayna’daki) savaş uzun sürecek.” dedi.

PUTİN’DEN PSİKOLOJİK BASKKI

Putin’in konuşmasını bilgili olarak BM Genel Kurulu’nun düzenlenmiş olduğu vakitte yaptığını belirten Schallenberg, böylelikle Rus liderin daha çok ruhsal baskı oluşturmayı hedeflediğini ileri sürdü.

Schallenberg, Rusya’nın Ukrayna’nın doğusunu ilhak etme girişiminin kesinlikle kabul edilemez bulunduğunu belirterek, bunun internasyonal toplun tarafınca kolayca kabul edilebilecek bir durum olmadığını savundu.

Tarafların çözüm için bir halde görüşme masasına dönmelerinin sağlanması icap ettiğini dile getiren Schallenberg, savaş meydanında hiçbir çözümün bulunamayacağını sözlerine ekledi.

Rusya Devlet Başkanı Putin,21 Eylül Çarşamba günü Ukrayna’daki savaş sebebiyle kısmı seferberlik için lüzumlu olan kararnameyi imzaladığını açıklamış ve Rusya’nın toprak bütünlüğünün tehdit edilmesi durumunda mevcut tüm yolların kullanılacağını duyurmuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku