sesli sohbet

Ülkücü Başkan Sinan Ateş’in annesi ilk kez konuştu! Adalet yoksa niye yaşayalım! Ben oğlumun toprağıyla duruyorum

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara’da suikast sonucu yaşamını kaybeden Ideal Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in Bursa’daki babaevine taziye ziyaretine gitti. “Adalet yoksa niye yaşayalım? Adalet tecelli etmeli” diyen Sinan Ateş’in acılı annesinin “Ben içime taş basarak ben oğlumun toprağıyla duruyorum” sözleri dikkat çekti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 30 Aralık 2022’de, Ankara’da uğramış olduğu silahlı hücum sonucu yaşamının yitiren Ideal Ocakları eski Genel Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş’in Bursa’daki babaevine taziye ziyaretinde bulunmuş oldu. Sinan Ateş’in anne, baba ve dayısına taziyelerini ileten İmamoğlu, acılı aileye sabır dileklerini iletti. Ziyarete Sinan Ateş’in annesinin sözleri damga vurdu. 

Suikast üstündeki sis perdesi kalkmalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sinan Ateş’in ailesine yapmış olduğu ziyaretin görüntülerini toplumsal medya hesabından, “Uğramış olduğu suikast sonucu yaşamını yitiren Sinan Ateş’in acısı on binlerce yürekte hala taze. Bursa’daki acılı ailesine taziye ziyaretinde bulundum. Bu cinayetin üstündeki sis perdesinin bir an evvel kalkması lazım” notuyla paylaştı.

Sinan Ateş’in annesinin ilk sözleri…

Ekrem İmamoğlu’nun ziyaretinde Sinan Ateş’in annesiyle olan diyaloğu dikkat çekti. “Eğer hakkaniyet yoksa niye yaşayalım? Adalet tecelli etmeli” diye konuşan acılı anne, “Ne koltuk kavgası ne koltuk sevdası vardı ne de bu şekilde hevesi vardı… Bundan dolayı rahattı kafası, emindi. Kimsenin ne koltuğunda kavgası vardı… Hepimiz kendi kendine gelin güvey oldu. Ben içime taş basarak ben oğlumun toprağıyla duruyorum. Benim oğlum güzel insanları yetiştirmek için insanları güzel bölgelere çekmek için uğraştı. Bu mu olmalıydı sonucu?” ifadelerini kullandı.

Hala faili bilinmeyen dolaplarında duruyor

Çıkıta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, “Tetikçi hâlâ yakalanmadı. Aile, “Katiller Meclis’te’ dedi. Siz neler söyleyeceksiniz?” sorusu üstüne “Tanrı memleketimizi adaletsizlikten korusun” cevabı verdi. 

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “Sinan Ateş” sorusuna “İşine bak” diye terslemesi hatırlatılan Ekrem İmamoğlu, “Ben, bu mevzuda Genel Başkanımızın ve bilhassa öteki liderlerin söylediklerine bakın diyorum. Ne diyorlar? ‘Kesinlikle hakkaniyet için savaşım edeceğiz’ diyorlar. Ben de kendilerine söyledim. Hem onu temsil ediyorum hem de şahsım adına da ben dahil, tüm hepimiz, adaletin tecelli etmesi için bu sürecin, Sinan Hocamızın bu sürecinin takip edeni olacağız. Bu ülkede faili meçhulden nice ailelerin canı yandı. Hala faili bilinmeyen dolaplarında duruyor. Bu ve bu tür süreçleri memleketimize yaşatmayacağız.” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku