sesli sohbet

Uzmanlar uyardı: Güneş fırtınası Dünya'yı vurabilir

Uzmanlar uyardı: Güneş fırtınası Dünya’yı vurabilir – Son Dakika Dünya Haberleri

Uzmanlar uyardı: Güneş fırtınası Dünya'yı vurabilir

ABD Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA), söz konusu G1 sınıfı fırtınanın elektrik şebekesi arızalarına, uyduların bozulmasına yol açabileceğini ve hayvanların göçlerine etki edebileceğini açıkladı.

Avrupa’nın hasta havayolları Avrupa’nın hasta havayolları

Avrupa’nın hasta havayolları

Bunun yanı sıra, jeomanyetik fırtınalarla çok daha ciddi etkilerin oluşabileceği ihtimaline dikkat çekildi.

Koronal deliklerin herhangi bir zamanda oluşabileceği biliniyor ancak bunların “solar minimum” dönemde fazla görüldüğü belirtiliyor. Halihazırda bu dönemden çıkıldığı ve Güneş’teki hareket yoğunluğunun arttığı döneme girildiği vurgulanıyor. Bu dönemin de 2025 yılı gibi “solar maksimum”a denk geldiği ifade ediliyor.

Bıçaklı füzeyle Operasyon: El Kaide lideri balkonda öldürüldü Bıçaklı füzeyle Operasyon: El Kaide lideri balkonda öldürüldü

Bıçaklı füzeyle Operasyon: El Kaide lideri balkonda öldürüldü

NOAA’nın duyurduğu G1 tipi fırtınanın bir üst seviyesi olan G2 tipi frtınalarda ise güç sistemlerinde problemler oluşabiliyor, uzay araçlarının yönü değişebiliyor ve uydu navigasyonları geçici olarak devre dışı kalabiliyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku