sesli sohbet

Uzun COVID semptomları: Hastaların en çok yaşadığı 2 uzun COVID semptomu


%70’e yakın uzun COVID-19 Bir araştırmaya göre, hastalar enfeksiyondan bir ay sonra iki spesifik semptomdan muzdariptir. yeni çalışma.

Detaylar: Cambridge Üniversitesi’ndeki araştırmacılar Son zamanlarda, her 10 COVID-19 hastasından yaklaşık yedisinin enfeksiyonlardan sonraki aylarda nörolojik sorunlarla mücadele ettiğini buldu.

  • Bu hastalar genellikle bilişsel sınavlarda performans göstermekte zorlanırlar.
  • Hastaların yaklaşık %75’i de semptomları nedeniyle çalışamayacaklarını söyledi.

Belirtiler: Bu uzun süreli COVID-19 hastalarının çoğu, iki spesifik COVID-19 semptomundan muzdariptir:

  • Hafıza
  • Konsantrasyon sorunları

Ne diyorlar:Uzun COVID siyasi veya tıbbi olarak çok az ilgi gördü. Acilen daha ciddiye alınması gerekiyor ve bilişsel sorunlar bunun önemli bir parçası. Politikacılar ‘COVID ile yaşamak’ hakkında konuştuklarında – yani, azalmayan enfeksiyon, bu görmezden geldikleri bir şeydir. Çalışmanın kıdemli yazarı Dr. Lucy Cheke, “Çalışan nüfus üzerindeki etkisi çok büyük olabilir” dedi. üniversite çıkışı.

Büyük resim: Uzmanlar, insanların enfeksiyondan aylar sonra yaşadığı bir dizi COVID-19 semptomunu belirlemeye devam ediyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku