sesli sohbet

Vali Osman Bilgin’den çağrı! Memurlar ve işçiler 1 aylık maaşlarını almasın! Vatandaş malının yüzde 10’unu bağışlasın

Önceki gün sözleriyle dikkat çeken Gaziantep Valisi Koordinatörü Osman Bilgin, “Kusura bakmayın geç kalmış olabilirim ama durum bildiğinizden çok daha kötü. Buradaki memur ve işçiler haklarını almamalılar. Aylık maaş” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Gaziantep bölge koordinatörlüğüne atanan Şırnak Valisi Osman Bilgin, vatandaşlara mallarının yüzde 10’unu artı bir aylık maaşını memur ve işçilere bağışlamaya çağırdı. Vali Bilgin önceki gün şunları söyledi: “Kusura bakmayın geç kalmış olabilirim ama durum bildiğinizden çok daha kötü. Açıklanan rakamlardan en az 3-4 belki 5 kat daha kötüdedi.

İşçiler ve memurlar aylıklarını almasın!

Şırnak Valisi Osman Bilgin, depremin ardından ülkenin toparlanması için çağrıda bulunacağını söyledi.Varlıklarımızın yüzde 10’unu bağışlıyoruz. Vatandaşlarımız 10 lirası varsa seve seve bağışlıyor. Burada özellikle konuşuyorum; Ya bütün memurlar 1 aylık maaşını almazsa aç kalmayız. Tüm işçiler bir aylık maaş almamalıdır. 3 aylık maaşımı da bağışladım.dedi.

Sosyal medya tartışmaya başladı

Vali Bilgin’in bu açıklamaları sosyal medyada geniş yankı buldu. Bazı sosyal medya kullanıcıları valinin itirazının hukuka aykırı olduğunu söylerken, diğerleri bu tür açıklamaların afet bölgesindeki devlet çalışanları ve işçiler üzerinde daha fazla baskı oluşturacağına dikkat çekti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku