sesli sohbet

Van’da köpek saldırısına uğrayan küçük çocuk hayatını kaybetti

Van’da sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan ve ağır yaralanan çocuk, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Duruma sert tepki gösteren Yıldız Tilbe, “köpek terörü” dedi.

abone

Sokak köpekleri sorunu vatandaşların hayatını tehlikeye atıyor.

Büyüyen soruna bağlı olarak ülkenin çeşitli bölgelerinden ölüm veya yaralanma vakaları geliyor.

Özellikle çocukların hayatlarının risk altında olduğu bu durumun son örneği Van’da yaşandı.

Tuşba’nın Selimbey ilçesinde Alpin Sitesi’nin bahçesinde oyun oynayan MD (10) isimli çocuk, sokak köpeğinin saldırısına uğradı.

Küçük çocuk kurtarılamadı

Saldırıda boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan çocuk, ambulansla Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ağır yaralanan çocuk, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Soruşturma başlatıldı

Olayın ardından Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Köpeğin sahibi olduğu öğrenilen HK, ekipler tarafından tutuklandı.

Çocuğa saldıran köpek, belediye ekiplerince yakalanarak Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü.

Yıldız Tilbe’den tepki: İşte köpeğin dehşeti

Talihsiz çocuğun yaşamını yitirmesinin ardından sosyal ağlardan çok sayıda tepki geldi.

Daha önce sokak köpekleriyle ilgili paylaşımları nedeniyle linç edilen sanatçı Yıldız Tilbe, duruma kayıtsız kalamadı.

“Bu köpeklerin dehşetidir” diyen Tilbe tepkisini şu sözlerle gösterdi:

Bütün bu hukuksuzluklar yasal hale geldi, sokakta çocuğu, kadını, yaşlı adamı ve adamı parçalayan köpekler, insanları öldürüyor ve yasalarca korunuyor. Bu onların suçu değil. Bir insanın hayatı bir köpeğinki kadar değerli değildir. Allah davayı yanına bırakmasın, kulağını tıkayıp gözünü kapayanlar kurtuluşa ermesin.

Olayla ilgili gazetecilere bilgi veren mahalledeki Şifa Camii imamı Muhammet Emin Küçük, çocuğun sitenin bahçesinde oynarken köpeğin saldırısına uğradığını söyledi.

“Baktığımda köpek çocuğun boğazını ısırıyordu”

Çocuğu kurtarmak için büyük çaba sarf ettiğini ifade eden Küçük, “Çocuklar sitenin bahçesinde top oynuyorlardı. Birden bana ‘çabuk bir şeyler oluyor’ dediler. Gittiğimde köpek çocuğun boğazından tuttu ve boğazını ısırıyordu.” Ambulans çağırdık. Sağlık ekibi gelene kadar MD’nin boğazına pamuk soktum” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku