sesli sohbet

Vladimir Putin’den Batılı ülkelere: Sert bir yanıt alacaklar

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batılı ülkelerin Ukrayna’ya sağladığı silah desteğiyle ilgili olarak, “Rusya’ya karşı ilan edilmemiş bir savaş yürüten güçler sert bir yanıt alacaklardır” dedi.

abone

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2. Dünya Savaşı’nın dönüm noktalarından biri olan Stalingrad Kuşatması’nın 80. yıl dönümü dolayısıyla bugünkü adı Volgograd olan kentte düzenlenen törenlere katıldı.

Şehir merkezindeki anıta çelenk bırakan Putin, ardından törende konuşma yaptı. Batılı ülkelerin Ukrayna’ya göndermeye karar verdiği tank ve uzun menzilli silahları ima ederek Kiev’e destek veren ülkelere gözdağı veren Putin, “Almanya dahil Avrupa ülkelerini Rusya ile yeni bir savaşa sürükleyenler savaş alanında Rusya’ya karşı bir zafer kazanmak, Rusya “Rusya’ya karşı yürütecekleri modern savaşın tamamen farklı olacağını anlamıyorlar. Rusya’ya karşı ilan edilmemiş bir savaş yürüten güçler, sert bir karşılıkla karşılaşacaktır. Tanklarımızı sınırlarına göndermeyeceğiz ama verecek bir cevabımız var” dedi.

“Dünyada birçok arkadaşımız var”

Rusya’nın Ukrayna ile devam eden savaşında yalnız olmadığını ve dünyanın farklı yerlerinden dostları olduğunu ifade eden Putin, “Ukrayna topraklarında Rusya ile tekrar savaşmaya hazırlanıyorlar. Amerika’dan Kuzey Amerika’ya ve Avrupa’ya kadar tüm dünyada satış kampanyasında bize düşmanlık var, “Pek çok arkadaşımız var” dedi.

“Hakkın sonuna kadar gitmek, imkansızı başarmak milletimizin kanında ve karakterinde var”

“Mücahitlerimizin ve komutanlarımızın bazen şiddetin de ötesindeki direnişi, vatanlarına olan bağlılıkları ve doğrunun bizden yana olduğuna dair sarsılmaz ve mutlak inançlarıyla açıklanabilir. Milletimizin kanında ve karakterinde var olan mücadeleye gitmektir. Putin, “gerçeğin sonu ve imkansızı başarmak, milletimizin kanında ve karakterinde de vardı” dedi. Rusların 2. Dünya Savaşı’ndaki direnişini Ukrayna’daki askeri harekatla karşılaştırdı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku