sesli sohbet

Vur emrini Joe Biden verdi! ABD ordusu “tanımlanamayan bir cismi” düşürdü!

Beyaz Saray, ABD ordusunun Alaska üzerinde “yüksek irtifa tanımlanamayan bir nesneyi” vurduğunu duyurdu.

abone

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi stratejik iletişim koordinatörü John Kirby, ABD ordusunun Alaska üzerinde “tanımlanamayan yüksek irtifa nesnesini” vurduğunu söyledi.

Joe Biden ateş emri verdi
Günlük basın toplantısında Kirby, “Pentagon’un son 24 saat içinde Alaska hava sahası üzerinde yüksekten uçan bir nesneyi takip ettiğini, nesnenin 40.000 fitte uçtuğunu ve makul bir güvenlik tehdidi oluşturduğunu doğrulayabilirim” dedi. Pentagon’un tavsiyesi üzerine Başkan (Joe) Biden, önlem olarak orduya cismi vurma emri verdi ve onlar da öyle yaptı.” dedi.

Kirby, ABD Hava Savunma Komutanlığına bağlı bir uçak tarafından düşürülen ve ABD karasularına düşen cismin, 4 Şubat’ta Güney Karolina kıyılarına düşürülen Çin balonundan çok daha küçük olduğunu ve faydalı yükünün önemli olmadığını belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir casus balonu krizi yaşandı.
ABD Savunma Bakanlığı 3 Şubat’ta Çin’e ait olduğu iddia edilen bir yüksek irtifa istihbarat balonunun ABD anakarası üzerinde uçtuğunun ve Montana eyaletindeki savaş başlıkları, nükleer silahlar ve uzun menzilli silahlar da dahil olmak üzere bazı hassas askeri tesislerin üzerinden uçtuğunun tespit edildiğini bildirdi. menzilli füzeler. füze depoları.

Çin yanlışlıkla ABD hava sahasına girdiğini açıkladı
Çin, balonun ülkeye ait sivil bir uçak olduğunu, meteorolojik araştırmalar için kullanıldığını ve kontrol kabiliyeti sınırlı olduğu için yanlışlıkla rüzgarların savurduğu ABD hava sahasına girdiğini söyledi.

Çin balonu ABD tarafından düşürüldü.
Çin’in açıklaması Washington’u tatmin etmedi ve 4 Şubat’ta Başkan Biden’ın talimatıyla Atlantik Okyanusu üzerinde uçan balon, ABD karasularında bir Amerikan askeri savaş uçağı tarafından düşürüldü.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku