sesli sohbet

Yeni COVID varyantları: Endişelenecek COVID semptomları nelerdir?


çoklu koronavirüs varyantları – ve bu varyantların alt varyantları – Amerika Birleşik Devletleri ve dünya çapında yayılıyor ve hangi Kovid-19 belirtileri bakmak için.

Arka plan: Yeni COVID-19 varyantları şu anda tüm dünyada ortaya çıkıyor. Varyantlardan bazıları, iki farklı suşu birleştiren omikron varyantının veya rekombinant varyantlarının alt varyantlarıdır.

Belirtiler: Northwestern’den Dr. Michael Angaronebulaşıcı hastalıklarda tıp doçenti söyledi NBC Şikago Şu anda önemli COVID-19 semptomlarının diğer koronavirüs semptomlarına benzer olduğunu söyledi.

  • “Yani bu aynı virüs, yani SARS Coronavirus 2, yani aynı semptomları görüyoruz” dedi.

Evet ama: Bulaşıcı bir hastalık doktoru olan Dr. Gregory Huhn şunları söyledi: NBC Şikago varyantlarla bağlantılı yeni COVID-19 semptomlarının tam kapsamını görmek için henüz çok erken.

  • “Şu anda BA.2 ve BA.1 için farklı olan belirli özellikleri biliyor muyuz bilmiyorum. Demek istediğim, BA.1 için, pnömoniye ve daha fazla ve daha büyük komplikasyonlara yol açabilen alt solunum yolu enfeksiyonlarından ziyade çoğunlukla üst solunum yolu tipi bir enfeksiyon olduğunu biliyorduk.” dedi.

Alt çizgi: Şu anda koronavirüse yakalanmaktan endişe duyan herkes öksürük, yorgunluk, baş ağrısı ve ateş gibi yaygın COVID-19 semptomlarına dikkat etmelidir. Yardımcı olması için birkaç kaynak yayınladık:

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku