sesli sohbet

Yıkılan binanın yapımında çalışan işçi öyle itiraflarda bulundu ki! Kan dondurdu

Türkiye 6 Şubat sabahı büyük bir felakete uyandı. Sabah saatlerinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin artçı sarsıntısı henüz düzelmezken, 9 saat sonra Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. 10 ilde etkili olan depremler büyük yıkıma neden oldu. Binlerce ev beton yığınına dönerken, yıkılan binalardan birinin iddiası kan dondurdu.

abone

Türkiye’yi derinden sarsan iki büyük depremin ardından arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Depremde ağır hasar gören illerden biri olan Malatya’nın moloz tarlalarında umutlu bekleyiş devam ediyor. Ancak yıkılan binalarla ilgili bir iddia duyanların kanını dondurdu. Yaklaşık 15 yıl önce yıkılan bir binanın inşaatında çalıştığını söyleyen bir kişi, yaşananlardan müteahhitleri sorumlu tuttu. O kişi, “3 ton demir yerine 2 ton demir atın diyorlardı” dedi. Detaylar burada…

Malatya’da yaklaşık 15 yıl önce Ferit Mevlüt Aslanoğlu Caddesi üzerinde yıkılan bir binanın inşaatında çalıştığını iddia eden bir kişi, yaşananlardan müteahhitleri sorumlu tuttu.

Çöken binanın enkazı önünde CNN Türk kameralarına konuşan şahıs, şunları kaydetti;

“Bu bina yapılalı 15 yıl olmuş. Ben bu binanın inşaatında çalıştım, kalitesiz müteahhitler. Eksik çapalar bu hale geldi. Bu parayı yiyin. Ben çilingirim, bu binada işçi olarak çalıştım.” .Kalite yok denetim yok.Toki’de Maraş’ta oturuyorum.Evimizde çok şükür bir sıkıntı yok.Müteahhit l’Taşeron yaptı, onu da taşeron yaptı.Müteahhit ‘yerine 2 ton dök’ dedi. 3 ton. 18 milyon ton demir”. 10 ton çalınsa 180 milyon olur öyle mi? Demirden betona ne varsa çaldılar. Önünde TOKİ var bir tanesinde çatlak bile yok.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku