sesli sohbet

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Adana’da

Türkiye, yıkıcı depremlerin ardından dünyadan destek almaya devam ederken, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias Adana’ya geldi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Dendias’ı kabul etti

abone

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili vuran 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Adana’ya geldi. Dendias’ı Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu karşıladı.

Yunanistan, Türkiye’yi sarsan depremlerin ardından Türkiye’ye destek göndereceğini açıklayan ilk ülkelerden biri oldu.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Mitsotakis’in talimatı ve İklim Krizi ve Sivil Koruma Bakanlığı’nın girişimiyle, depremzedelerin yaralarını hafifletmek için Türkiye’ye acil durum malzemeleri ve tıbbi malzemelerden oluşan yardım malzemeleri gönderildi.

Miçotakis, Türkiye’yi derinden etkileyen depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarını birlikte yürüten Türk ve Yunan ekiplerine teşekkür etti. Miçotakis, “Yunanlılar ve Türkler hayat kurtarmak için yan yana, birlikte savaşıyorlar. Yaptıkları için onlara minnettarız.” dedi. dedi.

Başkent Atina Eleftherios Venizelos Havalimanı’nda Türkiye’ye gönderilmek üzere Ege Hava Yolları uçağına çadır, sedye, sıhhi tesisat ve battaniye gibi malzemeler yüklendi.

İklim Krizi ve Sivil Koruma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, depremzedeler için 1500 yatak ve 500 çadır olmak üzere 80 ton çeşitli insani yardım malzemesinin Ege Hava Yolları uçaklarıyla 5 sefer şeklinde Türkiye’ye teslim edileceği belirtildi.

Öte yandan Rodos adasından 200 yardım kolisi “Sea Star Lindos” adlı feribotla Muğla’nın Fethiye ilçesine ulaştı.

Fethiye liman iskelesine yanaşan vapurdan Kızılay gönüllüleri tarafından indirilen yardım paketleri, Fethiye Kaymakamlığı koordinasyon merkezi tarafından deprem bölgesine gönderildi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku