sesli sohbet

Zerin Kılınç’ın ölümünden 7 ay sonra tutuklandı! Erkek arkadaşın ifadesi ortaya çıktı

(*7*)

Eskişehir’de 7 ay ilkin pencereden düşen Zerin Kılınç’ın şüpheli ölmesiyle ilgili soruşturma derinleştirildi. Daha evvelde özgür bırakılan adam dost ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla tutuklandı. Zanlının ifadesinde “Ben de kendisinin niçin dolayı atladığını bilemiyorum. Buna ben de anlam veremedim” söylediği öğrenildi.

Abone ol

Eskişehir’de ilkin apartmanın ikinci katından düşen 36 yaşındaki Zerin Kılınç’ın ölmesiyle ilgili soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

7 ay ilkin meydana gelen vaka sonrası gözaltına alınıp ifadesinin peşinden özgür bırakılan adam dost Yılmaz Sazak, tekrardan gözaltına alındı.

Spor eğitmeniymiş

Eskişehir’de spor eğitim uzmanı olan Yılmaz Sazak, sevk edilmiş olduğu adliyede nöbetçi hakimlikçe “kasten öldürme” suçundan tutuklandı.

Cezaevine gönderilen zanlının ifadesi ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında evde meydana getirilen incelemede yerde ve kapıda kan lekeleri, cam kırıkları, kırılmış kül tablası olduğu tespit edilmişti.

Yılmaz Sazak ifadesinde Zerin’in vaka sabahı burnunun kanadığını ve izlerin bundan dolayı oluştuğunu savundu.

“Zerin ev sahibine fazlaca sinirliydi”

Zerin Kılınç ile 6,5 senedir beraber olduğu ve son 1,5 senedir aynı evde yaşadıklarını söyleyen zanlı, “Ev sahibi Zerin’in kardeşinin çalmış olduğu iş yerine gidip nikahsız yaşadığımızı ve 3 aydır kira ödemediğini söylemiş, buna canı sıkıldı. O sabah kalktığında burnu kanamıştı. Peçete ile burnunu sildi. Peçeteyi yere attı. Zira ev sahibine fazlaca sinirliydi” dedi.

Evden taşınma aşamasında olduklarını öne devam eden Yılmaz Sazak, şunları kaydetti:  “Ben evde bulunan kan izlerinin Zerin’in burnunun kanaması sebebiyle bulunduğunu düşünüyorum. Zira aramızda herhangi bir arbede yaşanmadı. Zerin’e, ‘Hadi dışarı çıkalım, bunaldık. Ben çıkıyorum, sen de gel’ dedim. Gelmeyeceğini söylemiş oldu ve bana son olarak ‘Sen gideceksin, gelmeyeceksin’ dedi.

“Ben saygısızım, sevmiyorum ha”

Ben de kapıya gidip ‘Bak gene saygısızlık yapıyorsun, ben ne süre gittim de gelmedim, aslolan sen sevmiyorsun’ dedim. Zerin’in ‘Ben saygısızım, sevmiyorum ha’ diye serzenişini duydum.

“Kafamı uzattığımda…”

Bu sırada süratli ayak seslerini de duydum. Kapıdan kafamı uzattığımda Zerin’in sol bacağının camdan çıktığını gördüm ve kendini camdan aşağı bıraktığını gördükten sonra koşarak aşağı indim.” 

“Benimle gel”

Zerin Kılınç’ın pencereden atlayıp intihar ettiğini ve buna bir anlam veremediğini korumak için çaba sarfeden Sazak, “Zerin’e bunu niçin yaptığını söyledim. Zerin o anda konuşuyordu ve bana titreyerek ‘benim ile gel’ dedi. Ambulans eşliğinde Zerin’i hastaneye götürdük. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ben dünyada en fazlaca kıymet verdiğim varlığı camdan atacak bir insan değilim. Ben hiçbir canlıya zarar verebilecek bir kişi değilim. Ben kesinlikle Zerin’i itmedim” diye konuştu.

“Uyuşturucu kullanmıyorduk”

Kendisinin de Zerin Kılınç’ın da uyuşturucu kullanmadığını belirten Kılınç, şu şekilde devam etti: “Herhangi bir halde kavga etmedik. Kendisini darp etmedim. Zerin’in ölümünde benim herhangi bir kastım yada kusurum yoktur. Vaka tarihlerinde ben uyuşturucu madde kullanmıyordum. Zerin’in de uyuşturucu madde kullanmışlığı yoktur. Zerin’in ruhsal sorunları yoktu. Ben de kendisinin niçin dolayı atladığını bilemiyorum. Buna ben de anlam veremedim.” 

Bulgu yapılıp rapor hazırlanacak

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, Zerin Kılınç’ın şüpheli ölmesiyle ilgili soruşturmaya, bir başsavcı vekili ile bir cumhuriyet savcısının görevlendirildiğini deklare etti.

Başsavcılık ek olarak Eskişehir Teknik Üniversitesi’nden Zerin Kılınç’ın ölümüne ilişkin intihar ya da itilerek mi öldüğünün tespit edilmesi için fizik alanında uzman bilirkişi heyeti kurulmasına karar verdi.

Üniversite bünyesinde oluşturulacak heyetin olayın yaşandığı evde bulgu yaparak Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na rapor hazırlayacağı açıklandı.

Ne olmuştu?

Odunpazarı ilçesi Emek Mahallesi’nde, 21 Haziran 2022 akşamı apartmanın ikinci kat penceresinden düşen bir çocuk anası Zerin Kılınç, kaldırıldığı Eskişehir Kent Hastanesi’nde yaşamını yitirmişti.

Kentteki bir giyim mağazasında satış görevlisi olan Kılınç’ın ölmesiyle ilgili adam arkadaşı Y.S, polis merkezinde ifadesi alındıktan sonra özgür bırakılmıştı. Kadının ailesinin başvurusu üstüne savcılık tarafınca soruşturma başlatılmıştı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku