Başiskele Karadenizliler ilçesine 2 bin 600 metre yeni yağmur suyu hattı – GÜNDEM

Konut alanı ve sanayi tesislerinin bulunduğu Karadenizliler ilçesinde yüzey sularından kaynaklanabilecek sorunların önlenmesi amacıyla toplam 2.600 metre uzunluğunda yeni yağmursuyu hattı inşa ediliyor.

KOCAELİ'DE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Son yıllarda küresel ısınmaya bağlı olarak yaşanan ani ve şiddetli yağışlar tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösterdi. Kocaeli genelindeki atık su arıtma tesislerinde sağlıklı, kesintisiz içme suyu ve atık su toplanması ve arıtılması konusunda hizmet veren İSU Genel Müdürlüğü, ani sağanak yağışlar nedeniyle oluşan yüzey sularının toplanması amacıyla şehir genelinde yeni yağmur suyu hatlarıyla akış iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İSU, son 5 yılda gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarıyla kent genelinde toplam 253,6 kilometre yeni yağmursuyu hattı ve 28,1 kilometre su yolu iyileştirme çalışmasını tamamladı. Yapılan yatırımlar sayesinde ciddi bir su birikiminin önüne geçildi.

Su birikintileri önlenecek
Kocaeli genelinde yatırımlarını “Altyapıda Sıfır Sorun” ilkesiyle yürüten İSU Genel Müdürlüğü, Başiskele ilçesi Karadenizliler Mahallesi'nde başlattığı yağmursuyu altyapı çalışmalarıyla yüzey sularını toplayarak oluşabilecek su birikintilerinin önlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. 400 mm, 500 mm, 600 mm, 800 mm, 1000 mm çaplarında boruların kullanıldığı yağmur suyu hattı çalışmaları kapsamında Ordulu Caddesi, Yoncalı, İlim Caddesi, Türkmen, Kirazlı, Halil, Köklü, Furuncu, Strade Alperen, Korgan, Kısa, İhsan Türkkan ve Keskin. Bölgede toplam 2.600 metre uzunluğunda yeni yağmur suyu toplama hattının inşaatı için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

BÖLGENİN SORUNU ÇÖZÜLECEK
Bölgedeki yağmur suyu sorununu çözecek yağmur suyu hattında yapılacak yeni çalışmalarla bölgenin yüzey suları toplanacak, su birikintileri önlenecek ve yerleşim yerlerinde su baskınlarının önüne geçilecek.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir