Çiğnerken kilo verdiren doğal çözüm: Sandaloz sakızı ve bilinmeyen faydaları… – Son Dakika Hayat Haberleri

Son zamanlarda sandal ağacı sakızı birçok faydasıyla dikkat çekiyor. Farklı kullanım alanlarıyla öne çıkan bu besin kaynağı, özellikle hızlı kilo vermeye çalışanlar tarafından tercih edilmeye başlandı. Sandaloz sakızı kilo vermede oldukça etkili bir doğal üründür. Kuyu, Çiğnerken kilo verdiren bu doğal çözüm nedir, faydaları nelerdir? İşte Sandaloz sakızı ve bilinmeyen faydaları…

SANDALOS KAUÇUK NEDİR?

Kuzey Afrika'da yetişen sandal ağacı ağacından (Boswellia) elde edilen kauçuğa “sandaloz sakızı” adı verilmektedir. Bu ağaç yaklaşık 6 metre yüksekliğe ulaşır. Sandaloz sakızının kan akışını hızlandırmada etkili olduğu bilinmekte olup baş ve bel bölgesindeki ağrıların giderilmesinde kullanılmaktadır.

Bu reçine genellikle Hindistan ve Afrika'nın Boswellia ağaçlarından elde edilir ve geleneksel tıpta uzun süredir kullanılmaktadır. Sakız sandalozu, antiinflamatuar ve analjezik özellikleriyle bilinir ve çeşitli sağlık durumlarının tedavisinde kullanılabilir.

SANDALOS KAUÇUK AVANTAJLARI NELERDİR?

1. Sandaloz sakızı içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde tokluk hissi sağlar ve zayıflamak isteyenler tarafından tercih edilir. Beyin ve mide aktivitesini artırarak kişinin daha sonra aç hissetmesine neden olur.

2. Sandaloz sakızı, içindeki aktif maddeler nedeniyle iltihabı azaltabilir.

3. Analjezik özelliğinden dolayı ağrıyı hafifletebilir.

4. Sandaloz sakızının özellikle astım, bronşit ve diğer solunum rahatsızlıklarında semptomları azaltmaya yardımcı olduğu bilinmektedir.

5. Sandaloz sakızı vücuttaki bakterileri yok ederek vücudun virüslerden temizlenmesini sağlar.

6. Tansiyonu düşürücü etkisi vardır. Aynı zamanda bağırsakları da harekete geçirir.

7. Diş ağrısına ve diş eti hastalığına iyi gelir.

SANDALOS SAKIZI NASIL TÜKETİLİR?

Sandaloz sakızı genellikle çiğnenerek tüketilen bir kaynaktır. Çiğnendikten sonra kolayca ufalanır ve bu nedenle yutulabilir. Ancak yutulduktan sonra en az 20 dakika boyunca yemek yememek önemlidir. Bu şekilde sandaloz sakızının faydalarından tam olarak yararlanabilirsiniz.

KİLO VERMEYE YARDIMCI OLAN SANDALOS SAKIZ KÜRÜ NASIL YAPILIR?

Malzemeler:

1 çay kaşığı sandal ağacı sakızı tozu

1 yemek kaşığı elma sirkesi

2 yemek kaşığı limon

1 çay kaşığı tarçın

1 bardak ılık su

Hazırlanması:

Malzemeleri cam bir bardağa koyun ve tüm malzemeleri ekleyin.

Hazırladığınız karışımı sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tüketebilirsiniz.

Sandaloz sakızı özellikle elma sirkesi ile tüketilmelidir. Bu karışım metabolizmayı hızlandırır, yağ yakar ve iştahı bastırır. Ancak yeme içme alışkanlıklarına dikkat etmek gerekir. Mide problemi olan kişilerin doktor kontrolünde alması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir