Deprem Bölgesinde Kurumlar Vergisi Beyanname Verme Süresi ve Mücbir Sebep Durumu Uzatıldı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), 30 Nisan sonuna kadar verilmesi gereken 2023 yılı “kurumlar vergisi” beyannamelerinin verilme sürelerini ve bu beyannameler üzerinden tahakkuk eden vergilerin ödeme sürelerini 6 Mayıs'a kadar uzattı; Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki vergi mükelleflerine yönelik mücbir sebep durumu da “son kez” 31 Ağustos'a kadar uzatıldı.

Söz konusu konulara ilişkin GİB internet sitesinden açıklama yayımlandı.

Bu nedenle, 2023 mali yılına ilişkin 30 Nisan sonuna kadar verilmesi gereken “kurumlar vergisi” beyannamelerinin verilme süresi ve bu beyannameler üzerinden tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 6 Mayıs'a kadar uzatıldı. 2024/Mart dönemine ait “Form Ba” ve “Form Bs” bildirimleri de aynı tarihe kadar iletilebilecek ve 30 Nisan'a kadar teslim edilmesi gerekiyor.

Bunun yerine 10 Mayıs sonuna kadar yüklenebilirler.

31 AĞUSTOS'A KADAR UZATILDI

Ayrıca mücbir sebep durumunun devam ettiği Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri vergi mükellefleri için 30 Nisan'da sona ermesi gereken mücbir sebep durumu 31 Nisan'a kadar uzatılmıştır.” son bir kez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir