“İlçe sayımına” soruşturma… İş adamı Hüseyin Köksal da ifade verdi! – Türkiye'den son dakika haberleri

İstanbul Başsavcılığı Basın Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında iş adamı Hüseyin Köksal Mahkemeye geldi.

Köksal, açıklamasının ardından basının sorularına yanıt vermedi.

DAHA ÖNCE AÇIKLANAN İSİMLER!

Soruşturma kapsamında eski CHP İstanbul il başkanı Özgür Nas ve CHP İstanbul il başkanının eski basın danışmanı 14 Mart'ta tutuklandı. Can Poyraz “Şüpheli” olarak ifade verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Spor Kulübü Başkanı ve CHP Beylikdüzü Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Keleş 15 Mart'ta “şüpheli” olarak ifade verdi. Mevcut CHP İstanbul il genel merkezi binasının eski sahibi ve İmamoğlu İnşaat genel müdürü Ali Rıza Braka Tuncay Yılmaz 18 Mart'ta mahkemeye gelerek ifade verdi. Ali Rıza Brakaavukat Gökhan Taşkapan 18 Mart'ta gönüllü olarak savcılığa çıktı ve “bildiğini” ifade etti.

Dosyanın içinde Hasan Hüseyin Şenyurt Adı geçen bir kişi de “tanık” olarak ifade verdi. Şişli Belediye Başkan Yardımcısı 22 Mart'ta Onur Oksel CHP eski il başkanı Canan Kaftancıoğlu Tekrar “şüpheli” olarak mahkemeye gelerek ifade verdi.

Son olarak 25 Mart'ta Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebioğlu Serkan ÇebiMaltepe Belediye Başkanı Ali Kılıçdanışman Melih Morsümbül ile işadamı Hüseyin Köksalsürücü Servet Yıldırım, ifadesini “şüpheli” olarak yayınladı. Geçen gün Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Kendisi de “şüpheli” olarak mahkemeye çıktı ve ifade verdi.

Şişli Belediye Başkanı soruşturmada “şüpheli” Muammer Keskin Dün ifadeye çağrılırken CHP Parti Meclisi üyesi Turgay Özcan Dün de “şüpheli” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir