Kamu çalışanlarının maaşları ve emekli maaşları ne zaman ödenecek? Maaşlar bayramdan önce ödenecek mi? – Güncel ekonomi haberleri

Haziran ayı kamu çalışanı ve emekli maaşı ödeme tarihleri ​​Kurban Bayramı'na sayılı günler kala sorgulanıyor. Kurban Bayramı'nın emekli maaşı ödeme günlerine denk gelmesi nedeniyle milyonlarca emekli, maaşlarının bayramdan önce ödenip ödenmeyeceğini araştırıyor. Kuyu, Kamu çalışanlarının maaşları ve emekli maaşları ne zaman ödenecek? Maaşlar bayramdan önce ödenecek mi?

KAMU ÖDEMELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Maaşlarını alıp tatil öncesi hazırlıklarını tamamlamak isteyen vatandaşlar, kamu çalışanlarının haziran ayı maaşlarının ne zaman yatırılacağını merak ediyor.

Devlet çalışanlarının maaşları normalde her ayın 15'inde hesaplara yatırılır. Ancak ayın 15'inin cumartesi gününe denk gelmesi ve resmi tatil arifesi olması nedeniyle kamu çalışanlarının maaşlarının 10-14 Haziran haftasında ödenmesi gerekiyor.

EMEKLİLİK ÖDEMELERİ Kurban Bayramından Önce Ödenecek mi?

Emekli maaşları her ayın 17'si ile 26'sı arasında hesaba yatırılır. Hatırlayacağınız gibi geçen yıl Ramazan Bayramı ödemeleri, emekli maaşı ve bayram ikramiyesi birlikte ödeniyordu.

Kurban Bayramı'nın 16-19 Haziran tarihlerine yani emekli maaşlarının ödeneceği günlere denk gelmesi ve bayram sonrasında maaş ödemelerinde artış olabileceği beklenmesi nedeniyle emekli maaşlarının bayramdan önce ödeneceği düşünülüyor.

Buna göre; Haziran ayı emekli maaşlarının 10-14 Haziran haftasında yatırılması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir