Maç öncesi diz çöktüler: Napoli'deki ırkçılığa protesto! – En güncel spor haberleri

Bugün Napoli'nin Diego Armando Maradona Stadı'nda Atalanta'yı konuk ettiği ve 3-0 mağlup olduğu maç öncesi tören ilginç protestolara sahne oldu.

Napolili oyuncuların bir arada sergilediği törende, ABD'deki spor müsabakalarında ırkçılık karşıtlığının sembolik bir örneği olarak; Takım arkadaşı Juan Jesus için diz çöktü. Napoli oyuncuları, Inter'e karşı oynanan bir önceki lig maçında Inter oyuncusu Francesco Acerbi'nin Jesus'a uyguladığı ırkçılığı protesto etmek için diz çöktü.

Napoli taraftarları, Juan Jesus'a ırkçı yorumlarda bulunduğu iddia edilen ve federasyon spor hakimi tarafından delil yetersizliğinden dolayı cezalandırılmayan Acerbi'ye karşı tezahürat yaparken, tribünlerde “Irkçılığa hayır” yazılı pankartlar açıldı.

NE OLDU?

Serie A'nın 29. haftasında 17 Mart'ta oynanan Inter-Napoli karşılaşmasının ardından konuk ekip Napoli'den Juan Jesus, Inter'in oyuncusu Francesco Acerbi'nin maç sırasında kendisine ırkçı hakaretlerde bulunarak ülkede akım yarattığını iddia etti.

Bu iddiaların ardından İtalya Futbol Federasyonu (FIGC), 36 yaşındaki Acerbi'nin 22 ve 24 Mart'ta Venezuela ve Ekvador ile oynayacağı maçlar için İtalya milli takımı kadrosundan çıkarıldığını duyurdu.

Irkçılık suçlamasıyla federasyonun spor hakimine sevk edilen Acerbi, bu hafta delil yetersizliğinden beraat etti ve herhangi bir ceza almadı.

Karar, Napoli ve Juan Jesus tarafından “sürpriz” ve “hayal kırıklığı” ile karşılandı.

Napoli Kulübü, Serie A futbolunda ırkçılığa karşı yürütülen kampanyalara katılmayacağını ve bu konuda kendi yolunu izleyeceğini açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir