Mer-Pa kapalı otoparkı vatandaşların kullanımına açıldı – GÜNDEM

İnegöl Belediyesi, 285 araç kapasiteli Mer-Pa Pazar Salonu katlı otoparkını bölge halkının kullanımına açtı. 7/24 açık olacak ve plaka tanıma sistemiyle ücretsiz çalışacak otoparktan vatandaşlar yararlanabilecek.

Şehir içi trafik sıkışıklığını azaltmak ve otopark sorununa çözüm bulmak için önlem alan İnegöl Belediyesi, daha önce sadece perşembe ve cuma günleri pazar günleri kullanılan Mer-Pa katlı otoparkını vatandaşların hizmetine sundu. . 285 araçlık otopark, bölge sakinlerine günlük ücretsiz otopark hizmeti verecek. Otoparkı kullanmak isteyen vatandaşlar, plaka tanıma sistemine kayıt yaptırarak bariyerle kontrol edilen otoparka giriş çıkış yapabilecek.

VATANDAŞLARA 285 ARAÇLIK ÜCRETSİZ OTOPARK SUNULDU

Konuyla ilgili açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, şunları söyledi: “Kapalı Mer-Pa çarşımızda tek katlı otoparkımız vardı. Bu otoparkı perşembe ve cuma günleri başta tüccarlar olmak üzere pazara giden vatandaşlar kullanıyordu. Cumartesi gününden itibaren otoparkta 7/24 güvenlik personeli bulunduracak şekilde düzenleme yaparak 285 araçlık otoparkı vatandaşlarımıza ücretsiz açtık. Burada bölgede yaşayan vatandaşlarımız otoparkı 7 gün 24 saat kullanabilecek, ancak otopark sadece bireysel kullanıcılara açık olacak. Uzun süreli park yerine her gün gelip giden araçlar olacak. Pazar günlerinde burası aynı zamanda tüccarlara ve diğer vatandaşlara da açık olacak” dedi.

SADECE KAYITLI ARAÇLAR GİREBİLİR

Otopark giriş çıkışlarının kontrol altına alınabilmesi için plaka tanıma sistemi kurulduğunu anlatan Taban, şöyle konuştu: “Otoparkı kullanacak araçlar plaka tanıma sistemimize kayıt edilecek. Otopark girişine bariyerler yerleştirildi. Kayıtlı araçlar için bariyerler otomatik olarak açılıp kapanacaktır. Ayrıca otoparkta 7/24 görev yapacak güvenlik personelimiz bulunacaktır. Kayıtsız araçların otoparka girişine izin verilmeyecek” dedi.

KAYITLAR MER-PA GÜVENLİK NOKTASINDAN YAPILACAK

Başkan Taban ayrıca kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların kapalı Mer-Pa pazarında bulunan güvenlik noktasına gitmeleri gerektiğini de açıklayarak, şöyle konuştu: “Vatandaşlarımız buraya ehliyet ve ruhsat fotokopisi ile başvurduklarında kayıtları gerçekleştirilecektir. Otopark esas olarak vatandaşlar tarafından gece park etmek için kullanılacak. Burası vatandaşlarımız için alternatif bir park alanı olacak” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir