Öğretmenler derse girmedi! “Bir öğrencimle geldim”

Eyüpsultan'da özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan'ın, 17 yaşındaki Iraklı öğrenci YK'nin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından, başta Türk Eğitim Sen olmak üzere birçok sendikaya bağlı öğretmenler derse girmemek zorunda kaldı. Bugün kazayı protesto etmek için. Grev nedeniyle Kartal'da bazı okullar boş kaldı.

Eyüpsultan'da özel bir lise müdürü İbrahim Oktugan'ın 17 yaşındaki Iraklı öğrenci YK tarafından silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş, Eğitim Sen, Hürriyeti Eğitim Sen, Anadolu Eğitim Sen, Eğitim Güç Sen, TÖB-Sen öğretmenlere iş bırakma çağrısında bulundu. Kartal'da bugün Medine Tayfur Sökmen İlkokulu ve TOKİ Şehit Mustafa Kartal Ortaokulu grev nedeniyle boş kaldı. Öğretmenlerinin okula gelmeyeceğini bildiren veliler, öğrencilerini okula göndermedi. Greve katılmayan öğretmenlerin öğrencileri okula geldi.

3

Okula tek öğrenciyle gelen otobüs şoförü Adem Ayka, şunları söyledi: “Müdürün öldürülmesi nedeniyle grev olduğunu söylediler. Öğretmenlerimizden bir kısmının tepki grevi olacağını söylediler. O yüzden ben de Normalde kapasitemize göre 15 öğrencimiz vardı ama bugün grev oldu.” Biz bir grup öğrenciyle geldik ama onlar gruplara yazıp 'Gelmiyoruz' dediler. Dedi.

2

Öğrencisini okula bırakan bir veli, “Ama öğretmenin geldiğini duydum. Sendikalı öğretmenlerin gittiğini biliyorum. Sendikalı olmayan öğretmenlerin gelmesi gerekiyordu.” dedi. (DHA)Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Havaların ısınmasıyla vakalar ciddi oranda arttı! Havaların ısınmasıyla vakalar ciddi oranda arttı!
Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: 17 terörist etkisiz hale getirildi!Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: 17 terörist etkisiz hale getirildi!
Erdoğan'ın vurgusu dikkat çekti: Eleştirilerden muaf değil!Erdoğan'ın vurgusu dikkat çekti: Eleştirilerden muaf değil!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir