Refah Partisi'nden istifa eden 22 kişi AK Parti'ye katıldı

Ankara il ve ilçe teşkilatında çeşitli kademelerde yöneticilik yapan ve Yeniden Refah Partisi'nden istifa edenlere, Altındağ Kültür Sarayı'nda düzenlenen iftar programının ardından AK Parti rozetleri verildi.

Programda konuşan AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, “Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında yer alıp onu CHP ve DEM partisine ikna etmeyi reddettiler. Kendilerine şahsım ve AK'miz adına en içten şükranlarımı sunuyorum. Bu erdemli kararları kutlayın.”

Bu akşam aralarında Yeniden Refah Partisi'nin Ankara ilçelerindeki yöneticileri, il başkanları, il yöneticileri ve parti genel merkezi yöneticilerinin de bulunduğunu belirten Şahin, şöyle konuştu: “Onlar da bu akşam bu kutlu yolculuğa katılacak. Hoşgeldiniz. Evinize neşe getirdiniz.” dedi.


“Yollarımız birlikte açılsın”

AK Parti Genel Merkezi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına şükranlarını dile getiren Şahin, “Bize güç verdiniz, sizinle birlikte daha güçlüyüz, umarım yolumuz birlikte açık olur.”

Bu davranış ve yaklaşımın geçtiğimiz mayıs ayında Yeniden Refah Partisi'ne oy verenlerin duygularını yansıttığını belirten Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mayıs 2023 seçimlerinde nerede olursanız olun, bugün de oradasınız, Cumhur İttifakı'nın, Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti'nin tarafındasınız. Hayallerini gerçekleştiren Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında saftınız.” Merhum Başbakanımız Necmettin Erbakan'a tek tek çok teşekkür ediyoruz.”

Partiye katılanların CHP'ye oy alma konusunda rahat olmadıklarını belirten Şahin, bu tutumun Yeniden Refah Partisi seçmeni nezdinde ciddi bir karşılık bulacağını söyledi.


“AK Parti saflarında hep birlikte kol kola mücadele edeceğiz”

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan da Cumartesi günü düzenlenen AK Parti mitingine katılımın yüksek olması nedeniyle CHP'nin Ankara mitingini iptal ettiğini söyledi.

Ramazan ayının bereketinin her gün tecelli ettiğini belirten Özcan, şöyle konuştu: “Son seçimlerde Cumhur İttifakı olarak birlikte görev yaptığımız, sahada ter döktüğümüz Ri-Refah Partisi'nin il, ilçe başkanlarımız ve genel merkez başkanlarımız , buradayım. İnşallah partimizde hep birlikte AKP saflarında kol kola mücadele edeceğiz.” Bir açıklama yaptı.

AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, partisine katılanlara “hoş geldiniz” diyerek, seçime katılacaklara her oyun çok önemli olduğunu ve ona göre çalışılması gerektiğini hatırlattı.

AK Parti Ankara Milletvekili Fuat Oktay da seçim döneminde ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti.

Cumhur İttifakı'na herhangi bir ilginin bulunmadığını belirten Oktay, şöyle konuştu: “Her türlü birlik, beraberlik ve dayanışmanın ilkelere değil ilkelere dayanması gerektiğine inanarak bugün Refahlı kardeşlerimiz yine aynı ilkeli duruşu sergileyerek bugün aramızdalar. İl, ilçe ve genel merkez teşkilatlarının çıkarları değil, Türkiye'nin çıkarları esas alınır.” İnşallah yine birlikte, el ele yürüyeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir